Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Päättömiä kysymyksiä (osa 2)

Kirjoittanut: Irodorareta (Aktiivi)
  • #101
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 26.02.2008 19:34
Siten. Juuri siten.

Miksi saan lisää saldoa vasta torstaina?
Kirjoittanut: Thrillence (Jäsen)
  • #102
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 26.02.2008 21:44
Koskapa kun kerromme aika-avaruuden madonreikään kadonneiden sukkiesi määrän ja aivojesi frontaalilohkon tilavuuden kuutiosenttimetreinä toisillaan, saamme luvun joka jaettuna nickissäsi olevien kirjainten määrällä antaa vastaukseksi 4, ja koska torstai on järjestyksessä neljäs viikonpäivä maanantaista laskettuna, tämä kyseinen nelonen siis totta kai tarkoittaa juuri tämän viikon torstaita. Tieteellinen kaava, älköön kukaan kyseenalaistako sitä.

Lauta, bleidit vai sukset?
Kirjoittanut: Morfinsia (Aktiivi)
  • #103
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 29.02.2008 00:31
Kaikki.

miten pitkälle muiden miellyttäminen voi mennä ilman että se on sairasta?
Kirjoittanut: Dragula (Mister Halloween 2006)
  • #104
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 29.02.2008 08:44
ei kovin pitkälle.

Miksi stressiä on olemassa?
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 29.02.2008 09:20
Stressin tarkoitus on saada keho toimimaan. Lievä, hyvä stressi kannustaa tekemään, mutta liiallinen, jatkuva stressi vahingoittaa kehoa pitkällä aikavälillä. Stressaat, koska tiedät, ettet ole saanut niin paljoa aikaiseksi kuin olisi pitänyt, ja siitä et voi syyttää kuin itseäsi. Stressi kuitenkin laukaisee monia fyysisiä ja henkisiä sairauksia, joten hus pois se mörkö ja tänne hierottavaksi.

Miksi vihaan otsatukkaani?
Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #106
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 29.02.2008 10:27
Koska siihen kyllästyy niin nopeasti, se on vaikea saada äkkiä pois kokonaan, se ei edes sovi kaikkiin kampauksiin ja sitä pitää kokoajan leikata, että se näyttää hyvältä. nimim. otsiksen kanssa jo vuodesta kivi ja kirves


Miksei minulla ole mitään hienoja vaatteita? :<
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #107
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 29.02.2008 11:47
Koska... olet nainen. Yleinen vika tällä sukupuolella. Ei minullakaan ole. Ainakaan tarpeeksi.

Miksi minun tekee mieli pinaattikeittoa? O_o
Kirjoittanut: Irodorareta (Aktiivi)
  • #108
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 29.02.2008 13:43
Koska pinaattikeitto on mielestäsi niin hyvää.

Miksi minua väsyttää näin paljon?
Kirjoittanut: Myria (Aktiivi)
  • #109
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 29.02.2008 21:07
Mitä oletettavimmin kyseessä on joko unenpuute tai raskas päivä. Yhdessä nämä kaksi toimivat tietenkin parhaalla teholla.

Miksi olen niin ei-aikaansaava ihminen?
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #110
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.03.2008 00:02

Lainaus: Myria

Miksi olen niin ei-aikaansaava ihminen?

Aina ei vaan jaksa..

Miksi en voi vaan unohtaa?

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 15 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!