Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Päättömiä kysymyksiä (osa 2)

Kirjoittanut: Cherise (Jäsen)
  • #291
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 28.05.2008 15:54
Ehkä sinun tarvitsisi purkaa energiasi johonkin... Tai sit olet juonut liikaa kahvia/energiajuomaa

Miks multa loppu taas vinonauha kesken enkä saa tehtyä yhtä korsettitoppia loppuun?
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #292
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 28.05.2008 16:10
Koska teet samaa kuin minä; arvioit määrät v*tulleen.

Elämäsi tärkein ihminen?
Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #293
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 28.05.2008 17:26
Äiti

Miksi kuminaaman pitää pitää perjantaina puhe (=rehtorin pitää tylsän puheen :/ )

off..

Lainaus: Cherise

Miks multa loppu taas vinonauha kesken

Luin aluksi että videonauha, sen jälkeen tajusin sanan korsetti ja olin ymmälläni pahasti :D
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 28.05.2008 20:44

Lainaus: Unholysacrament

Miksi kuminaaman pitää pitää perjantaina puhe (=rehtorin pitää tylsän puheen :/ )

Varmaankin siksi, että se on perinne tai jotain muuta vastaavaa. Tottakai voit heittää sitä banaanilla ja kun kysytään mitä tapahtui sano, että luulit häntä karhuksi.

Ostinko liikaa mäystiä piknikille huomiseks, kun kahmin mukaani: Paketin jaffakekskejä, 1l kaakaota ja jumbo karkkipussin?
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #295
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 29.05.2008 16:37
Et missään tapauksessa, minulla olisi ollut tuo määrä kaksinkertaisena.

Miksi minut taas saatiin huijattua pelinjohtajaksi larppiin, vaikka kuinka vannoin etten ota uusia projekteja?
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 29.05.2008 16:40
Koska olet liian kiltti.

Hame paidanhelman päällä vai ei?
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #297
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 29.05.2008 16:56
miä en pitäis.

onko siulla kesätyöpaikka?
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #298
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 29.05.2008 17:09
Ei, perkele.

Miten pitkä "suruaika" eron jälkeen?
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 29.05.2008 17:14
Helvetin pitkä, ehkä jopa lopullinen. Nimim. kokemusta on.

Miksi tuijottelen taas sen muijan kuvia, joka teki elämästäni helvettiä?
Kirjoittanut: Elegia (Aktiivi)
  • Lähetetty: 29.05.2008 17:24
Ehkä et ole saanut sanoa kaikkea sanottavaasi hänelle

Miten voin tulla onnelliseksi?

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 15 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!