Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Päättömiä kysymyksiä (osa 2)

Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 22.10.2008 18:44

Lainaus: BronzeRain

Mistä inspiraatiota larpin väsäämiseen?


Kirjallisuudesta, TV-sarjoista ja elokuvista!

Miksi hitossa Da Vinci -koodi on niin pirun suosittu kirja?
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #582
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.10.2008 18:47
koska suurin osa ihmisistä tahtoo lukea semmoista.

miks mulla ei ole mitään erityiskykyä?
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 22.10.2008 18:52
Jaa-a, tervetuloa kerhoon. Eikö olekin rasittavaa?

Miksi pitää olla niin typerä?
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #584
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.10.2008 18:58
että kaikki muut tuntis ittensä viisaammiks.
(haa... Piiskiskin taitaa kattoa Myytinmurtajia)

josta tuli mieleeni että miksi Myytinmurtajat tulee niin hemmetin myöhään?
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 22.10.2008 19:00
Koska kanavasedät on ihan tyhmiä ja ajattelevat että muuten perheen pienimmät tahtovat leikkiä Mythbustersia kodin tarpeistolla!

Miksi hitossa haluan katsoa LotRit uudelleen juuri nyt? OMG
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 22.10.2008 19:00
OT: KYLLÄ!!! Myytinmurtajat on light-tiedettä parhaimmillaan, vähän samaan tapaan kuin Top Gear ja Pimp My Ride kertovat autoista menemättä kuitenkaan turhaan munapystyssä-tyyppiseen autoista kertoiluun mikä miehillä on usein tapana.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #587
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.10.2008 19:10

Lainaus: Piiskansiima

Top Gear

Mahtava sarja. Ainoa auto-ohjelma johon olen ikinä koukahtanut.

(Off-topic terror strikes again!)
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 22.10.2008 19:13


I see some off-topic here. What impudence.

(joo oon hiljaa...)
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 22.10.2008 19:14
Piiskansiima

Piiskis Ja Xerxeen kultaiset speedot iskevät jälleen!
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #590
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.10.2008 19:16
Edelleenkin Piiskiksen pitäisi laittaa Xerxes avatariksi. Se kuuluu siihen yhtä varmasti kuin Neponen BlackWolverille.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!