Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 2)

Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #91
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.03.2008 16:07

Lainaus: Deadboy

Lainaus: darkAngel
kunnon torkut auttaa aika kummasti asiaa


kyllä, ilman sitä t-kirjainta

haha hehe... kieltämättä kyllä nekin
Kirjoittanut: diamond_385 (Aktiivi)
  • #92
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.03.2008 17:11
Kaveri lupas tarjota persaukiselle muutaman oluen illemmälla lähibaarissa.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 01.03.2008 17:14
Havaitsin taas vaihteeksi, että leipominen on hauskaa. Paljon hauskempaa kuin ruoanlaitto jossa pitää olla samaan aikaan pilkkomassa, kääntämässä, onkimassa jääkaapista ainesta ö ja lisäämässä sitä.
Kirjoittanut: diamond_385 (Aktiivi)
  • #94
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.03.2008 17:17

Lainaus: Piiskansiima

Havaitsin taas vaihteeksi, että leipominen on hauskaa. Paljon hauskempaa kuin ruoanlaitto jossa pitää olla samaan aikaan pilkkomassa, kääntämässä, onkimassa jääkaapista ainesta ö ja lisäämässä sitä.

Hassu olet. Tai kaipa meillä kaikilla on omat perversiomme. Ai niin . Minä kun en kummastakaan tykkää.
Kirjoittanut: Sire (Aktiivi)
  • #95
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 02.03.2008 23:07
Mulla on menny hyvinkin pitkälti tämä ja eilinen päivä musaa väsäten. Nyt sain mielestäni hyvän kuuloista ääntä aikaan, ja himottaisi iskeä kaikenmaailman vanhoja tekeleitä tuohon uuden pohjan päälle. Siinäpä projekti...
Kirjoittanut: MrLuckarin (Aktiivi)
  • #96
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 03.03.2008 07:26
Tänään siis aukeaa taidenäyttelyni, jossa on havaittavissa myös gootti.netin piilomainontaa.
Pitäähän sitä näkyvyyttä hankkia näillekin nurkille keinolla millä hyvänsä.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #97
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 03.03.2008 11:29
No niin, Nightwish keikan liput on sitten hommattu.
Kirjoittanut: DarkMessiah (Aktiivi)
  • #98
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 03.03.2008 17:29
Ensimmäinen päivä uudessa työpaikassa meni paremmin kuin hyvin. Muut työntekijät on harvinaisen mukavaa porukkaa, ja muutenkin asiat loksahtelevat oikeille paikoilleen kivasti.
Kirjoittanut: Kuutar (Aktiivi)
  • #99
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 03.03.2008 17:58
Äitini tuli tänään käymään luonani ja toi kauppakassillisen ruokaa tullessaan ja osti minulle vielä ihanat uudet kengät ylioppilasjuhliini , tosi kilttiä
Kirjoittanut: Freya (Jäsen)
  • #100
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 03.03.2008 20:32
Kokonainen viikko lomaa
Oli se kyllä jo aikakin.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 15 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!