Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 2)

Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #531
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: BronzeRain
  • Lähetetty: 21.06.2008 17:43
Juhannus on mennyt kaiken kaikkiaan kivasti. Kohta kavereiden kanssa uimaan, ensimmäinen alkoholiton aktiviteetti sitten keskiviikkoillan (en ole varma onko tämä hyvä vai huono juttu).

edit: Ai niin, ja aikaisemmin tällä viikolla tuli kirje, pääsin haluamaani kouluun.
Kirjoittanut: MissAnnThrope (Aktiivi)
  • #532
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 21.06.2008 20:24
Sain palkkaa torstaina... En kyllä pääse törsäilemään vähään aikaan.
Kirjoittanut: Chey (Jäsen)
  • #533
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 21.06.2008 21:24
miekkosen kanssa elämä sujuu raiteillaan
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 21.06.2008 22:45
Olen pitkästä aikaa yhdellä siskoistani kylässä, ja huomenna lähdemme Muumimaailmaan!
Kirjoittanut: blackwolver (NeppaGootti)
  • Lähetetty: 22.06.2008 11:32
Tiedän jo mitä ystävät ja sukulaiset saavat minulta joululahjaksi joten ei tarvii enää kuluttaa aivojaan miettimällä...tekaisen kaikille omatekoiset kotikeittoiset huulirasvat ja muuta itsetehtyä kotikosmetiikkaa
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.06.2008 12:33

Lainaus: Iiriva

Muumimaailmaan

Saakos sen ravintolasta Muuminlihaa? (mozzarella ja feta)
Kirjoittanut: Tiragen (Nimetön)
  • Lähetetty: 22.06.2008 12:50
Pääsen Kuopioon Nekoconiin hartaan vanhemmilta kinuamisen ja pyytelyn jälkeen.
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.06.2008 15:44
Oli ihana Juhannus ja vloppu muutenkin ja Tuska lähestyy ja töitä enää neljä päivää
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #539
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.06.2008 17:24
käytiin mummin(äidin äiti) ja mamman(isän äiti) luona tänään. ja samalla matkalla tädinkin (isän sisko) luona. ja keskiviikkona nähtiin mamman siskoa Hilkkaa kaupungilla. sain sitten tädiltä kuulla miten oli Hilkan mielestä nätti meikki miulla ollut keskiviikkona. että on ihana saada arvostusta ja ihailua vanyhemmiltakin ihmisiltä siitä minkä eteen on aamulla nähnyt vaivaa
darkkis on nyt hyvin iloinen.
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 23.06.2008 18:36
Pääsin heinäkuuksi Euromarkettiin töihin Ei kyl oo joka päivä töitä mut kyl siitä nyt vähän rahaa saa. Ja kohta (torstaina) pääsen nukkumaan rakkaan viereen viideksi yöksi

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 1 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!