Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Tuska 27.-29.6. 2008

Kirjoittanut: Chuuko (Jäsen)
  • #71
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 06.03.2008 22:51
Chuuko tulee ja sillä on jo lippukii ostettu
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #72
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 18.03.2008 09:53
Julkistaisivat jo ne loput esiintyjät...
Kirjoittanut: drama_queen (Jäsen)
  • #73
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 20.03.2008 07:42
Slayer, Dimmu Borgir ja Nile on niitä mitä odotan nyt!
Kirjoittanut: Barokki (Jäsen)
  • #74
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 23.03.2008 19:43
En ole täysin varma siitä, että voinko tulla sinne Tuskassa järjestettävään miittiin. En tiedä ollenkaan, että päästääkö veljeni minut sinne, mutta toivottavasti päästää
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 23.03.2008 20:35
Pitänee taas meitsin tehdä jättimäinen "Gootti.net"-kyltti ja heilutella sitä taas siinä portilla Viime vuonna siihen tuli tosi paljon nimmareita ja piirroksia, ihan täyteenhän se itse asiassa tuli ja on nyt muistona seinällä.
Tällä kertaa pitää vaan panostaa kylttiin enemmän aikaa, koska viime vuonna se jäi niin viime tinkaan, et väsäsin sen valmiiks just ennen ku lähdin Tuskaan!
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #76
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 24.03.2008 14:16
Minä en nähnyt koko kylttiä siellä tuskassa. Joitain Jöötti.nettiläisiä näin, mutta en sitä kylttiä. Ja vaikka koko ajan yritin sitä kytätä.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #77
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 24.03.2008 14:24

Lainaus: BronzeRain

Joitain Jöötti.nettiläisiä näin, mutta en sitä kylttiä. Ja vaikka koko ajan yritin sitä kytätä.

No, se kyltti olikin käytössä vain siellä porttien ulkopuolella olevalla kumpareella, jossa miitattiin ennen sisään menoa. Tänä kesänä pitäisi tehdä isompi, vaikka jotenkin kepin nokkaan
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 24.03.2008 14:33

Lainaus: poison

Tänä kesänä pitäisi tehdä isompi, vaikka jotenkin kepin nokkaan


Ja jonkun värinen!! Vaikka musta on erittäin tyyliinsopiva vaihtoehto, niin esimerkiksi vankilapuvunoranssi erottuu mustasta massasta tehokkaammin.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 24.03.2008 14:41

Lainaus: BronzeRain

Minä en nähnyt koko kylttiä siellä tuskassa. Joitain Jöötti.nettiläisiä näin, mutta en sitä kylttiä. Ja vaikka koko ajan yritin sitä kytätä.

Siitä kyl ilmotettiin moneen otteeseen, et joka päivä ennen porttien aukeemista miitataan siinä kumpareella. Siinä kylttiä heiluteltiin, mut sitä oli niin hankala kantaa, et festarialueella se oli vuoroin jonku kainalossa rullalla.
Ja niin monet kerto Tuskan jälkeen foorumilla tunnistaneensa mut ja poisonin, muttei kukaan ollu uskaltanu tulla jutteleen, kun esim: "Ninni näytti niin nyrpeeltä siinä" Sekin nyrpeys tuli siitä kun yks juoppo hilluin väkisin kaulassa kii

Lainaus: Piiskansiima

vankilapuvunoranssi erottuu mustasta massasta tehokkaammin.

Ajattelin tehdä pinkin, koska se tän vuoden Tuskan mainoskin on pinkki, ja viime kyltissäkin se mainos oli siinä keskellä liimattuna.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #80
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 24.03.2008 14:45
Juuri sieltä kumpareelta yritinkin bongata kylttiä. Perjantai päivänä ennen porttien aukeamista mentiin varta vasten sinne istumaan. Mutta kai sitä sitten vaan on sokea.
Minä bongasin muistaakseni ainakin Iirivan siellä, ja Ninnin näin myös. Poisonia käväisin kättelemässäkin, mutta kun oli kiire katsomaan keikkaa niin en ehtinyt jäädä jutustelemaan.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 3 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!