Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Goottikirppis PK-seutu

Kirjoittanut: Necroerotica (Jäsen)
  • #11
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 10.03.2008 13:17
Täältä myös yksi ostaja lisää!
Kirjoittanut: eyrie (Jäsen)
  • Lähetetty: 11.03.2008 17:29
Itse olisin kanssa ostamis mielessä kiinnostunut tulemaan. Ja menkää ehdottomasti Valtteriin, vaikka pöydät maksaakin aika paljon. Jakakaa vaikka yksi pöytä kahdelle niin puolittuu heti hinta (varsinkin jos ei sitä kamaa niin paljon löydy että Valtterin jättipöytä täyttyisi ).
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 11.03.2008 17:45
Pitäisi varmaan ruveta nyt kunnolla järkkäämään tätä asiaa, esim. kehittelemään ajankohtaa yms. Minulla ainakin olisi paljon myytävää, sekä vaatetta, kenkiä että muuta rompetta, sillä kesällä muutan toiseen asuntoon ja solukämppäni on tavaraa pullollaan. Toki mielelläni ostaisin myös jotain kivee itselleni, mutta myytävää löytyy ja paljon.

Keväästä/kesästäkö oli kyse? Valtteri olisi kyllä paikkana hyvä.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 09.04.2008 18:30
Vieläkö asiasta oltaisiin kiinnostuneita? Ei homma itsekseen hoidu.

Aikatoiveita kehiin, jotta saadaan jotain aikaan!
Kirjoittanut: pikkumyy (Nimetön)
  • Lähetetty: 09.04.2008 18:44
Minä ainakin olen edelleen kiinnostunut ja kevät-kesä käyvät, tarkempia aikatoiveita en juuri nyt osaa esittää.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 09.04.2008 18:56
No minä ainakin ilmoitan sen, että kohta räjäytän vaatekaappini koska se ärsyttää minua, ja tahdon ylimääräisistä vaatteista eroon (+rahaa ja jotain kivaa myös itselle), joten miten olisi touko-kesäkuussa, kerta keväästä-kesästä oli kyse?

Esim. jo toukokuussa, ennen kuin koulut loppuvat? (Hyvä syy saada vaikka jotain "uutta" päälle kevätjuhliin tai vastaaviin, sillä toisen romu on toisen aarre )
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 09.04.2008 20:14

Lainaus: Iiriva


Esim. jo toukokuussa, ennen kuin koulut loppuvat?


Sopis itseasiassa. Minullakin on jo laatikko jossa on jotain levyjä ja vaatteita menos kirpparille
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 09.04.2008 20:19

Lainaus: HepZusi

Sopis itseasiassa. Minullakin on jo laatikko jossa on jotain levyjä ja vaatteita menos kirpparille


Minäkin tässä lajittelen vaatekaappiani, ja minun osaltani on jo tulossa muutamat kengät, samettimekko pitsisin hihoin, musta minihame, pari toppia ja muoviluitettu kokokorsetti ja määrä vain kasvaa, kunhan olen läpikäynyt kaikki! *vink vink*

UFF:ille menevä kassi on myös aika suuri, sillä sinne pistän vaatteet joiden en usko menevän goottikirppiksellä

Muoks: Hepsu, pistetäänkö kallis jättipöytä puoliksi? Ei minulla ainakaan tule niin paljoa tavaraa, että kokonainen pöytä täyttyisi!
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 09.04.2008 20:24

Lainaus: Iiriva

Hepsu, pistetäänkö kallis jättipöytä puoliksi? Ei minulla ainakaan tule niin paljoa tavaraa, että kokonainen pöytä täyttyisi!


Nosiis mulla tulee just ja just tommonen laatikko, että mun täytyy kyllä ottaa jaettu pöytä jonkun kanssa.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 09.04.2008 20:26
No laitetaan sit päivämääräkin niin tuleepa tehtyä tääkin. Miten ois 17. tai 24.5? Ja mulla ainakin on kaikenmoista romua mikä ei oo mitään "goottikamaa", joten onko tän pakko olla pelkästään joku "goottikirppis"? (gootit myymäs sekalaista romua on myös jonkin sortin goottikirppis) Valtterissa pyörii kaikenlaista jengiä.
Ja mulla on taas kerran niin paljon myytävää, et rehellisesti sanoen saisin koko valtterin täytettyä, Oulussa asuessani elätin 2 ihmistä pelkällä kirpparimyynnillä!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 40 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!