Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

"Pikku Gootit"

    Kirjoittanut: Harajuku (Jäsen)
    • #1
    • Arvo: Edistynyt
    • Lähetetty: 04.05.2008 23:54
    Äh, olenko ainoa joka tätä asiaa miettii?
    Näitä ihmisiä jotka ovat nyt tänä vuonna vasta huomanneet Goottiuden ja ovat miettineet:
    "Olisi kiva olla erilainen, hih hih" ja sitten ostaneet 1/2 backstreet hupparin ja lähteneet matkaan? Minua häiritsee kuinka moni on tätä aloittanut, eikä tämä koko asia ole edes niin kiintoisaa enää kun niin moni tietämätönkin on alkanut jäljittelemään tätä tyyliä.
    On monia jotka ottavat tämän tosissaan ja myös ovat näin niitä alkuperäisiä. Mutta Linnanmäellä näin hyvin puetun, ja todella vakuuttavan näköisen ilmestyksen, ja kun menin kehumaan tätä, niin ässää suihkusi ja inhottavaa hihitystä päin naamaa. En nyt vain ymmärrä tätä koko asiaa... Mutta kai se on sitten toisin seuraavana vuonna.
    Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
    • #2
    • Arvo: Platinagootti+
    • Lähetetty: 04.05.2008 23:57
    Mikä helkutti tän jutun pointti oikein on ?
    Tällaiset "pohdinnat" voi ahtaa vaikka runopalsta-ketjuun

      Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

      Vaihda maisemaa

      Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

      • Goottifoorumia selaa 49 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!