Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Pohojanmaa miitti Vol. 3 : Deadnight BBQ

Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #51
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 19.05.2008 19:04
Jep jep, lyökää joku päivämäärä lukkoon, minä tulen mikäli pääsen. Jos aletaan minun kalenterini mukaan elämään niin tästä ei tule lasta eikä **********.

Anteeksi jo valmiiksi ruma sana.
Kirjoittanut: Evelyn (Aktiivi)
  • #52
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: Evelyn
  • Lähetetty: 19.05.2008 20:08

Lainaus: DarkMessiah

Pienellä organisoinnilla koitetaan vaikka saada kaikki tulemaan samalla junalla, niin eksyminen on vaikeampaa.


Tällainen sopii ainakin mulle :]
Päivämääriä, jotka eivät käy mulle/meille ovat 26.5-9.6 ja juhannus :D Juhannus sinänsä on vielä epävarmaa, koska silloin on Nummirock. En ole varma menenkö sinne. Mutta 27.6-29.6 ja 4.7-6.7 käyvät mulle mainiosti. :]
Kirjoittanut: Innocence (Jäsen)
  • #53
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 19.05.2008 20:56
minulle ei käy 20.-22.6 eikä myöskään 27.-29.6 tuolloon ku on ne nummirocki ja tuska D ja ehkä ei käy 6.6 jos meen sauna open airiin (epävarmaa viel)

muut sitte vissiin käy
Kirjoittanut: Malade (Jäsen)
  • #54
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 19.05.2008 21:06
Diiii.. No se tuska vkl on ainaki ihan auut! : D Mutjoooo.. Kaikki muut viikonloput ois iha jees kesäkuus
Kirjoittanut: Riddler (Aktiivi)
  • #55
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 20.05.2008 18:04

Lainaus: BronzeRain

Pääset kyydissä mikäli ehdin tuonne menemään ja saan auton käyttööni. Olisi kiva saada seuraa matkalle.

Kiitos tarjoutumisesta, vaikka näyttääpi pahasti siltä ettei myö päästä samalla kyydillä samaan aikaan paikalle, nuo yleiset päivämäärä ehdotukset eivät myöskään sovi minulle kovin hyvin
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #56
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 20.05.2008 19:29
Juu, näillä näkymin en taida päästä tuohon miittiin ollenkaan.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #57
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 20.05.2008 19:52
Parempi olisi varmaan siirtää miittiä vasta sen rokkipäärynän jälkeen, kun muuten ei saada porukkaa kasaan??
Kirjoittanut: Innocence (Jäsen)
  • #58
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 20.05.2008 22:51
varmaan niin meidän pitäisi tehdä! ja melkein vasta festareitten jälkee?
Kirjoittanut: Layil (Jäsen)
  • Lähetetty: 20.05.2008 23:34

Lainaus: Funereal Soul

Parempi olisi varmaan siirtää miittiä vasta sen rokkipäärynän jälkeen, kun muuten ei saada porukkaa kasaan??

Silloin se luultavasti menee elokuun lopulle tai syyskuulle, jos meille tulette grillaamaan x)
Tuskin löytyy sellasta päivämäärää millon kaikki pääsee paikalle. Parasta vaa kattella montako enimillään pääsee noina ilmotettuina päivinä, jos näyttää siltä et porukkaa olis tulos liian vähän ni siirretään --->

Mitä tässä nyt oon seuraillut niin päivämäärille 6-7.6 ja 4.-5.7 pääsis eniten porukkaa tulemaan (tuo heinäkuun päivämäärä on siitä huono, että rokkipäärynä on sit seuraavana viikonloppuna)

Jos vaikka kysyisin näin yleisesti kaikilta, kenelle päivämäärät 6 - 7.6 käy?
Kirjoittanut: Eternal (Jäsen)
  • #60
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 21.05.2008 00:25
Sopii minulle tuo 6-7.6
Kesäkuun viimeinen viikonloppu ei vaan näillänäkymin sovi kun silloin on yhdet rippijuhlat.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 44 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!