Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kirjoita kun saat jotain kivaa (osa 2)

Kirjoittanut: groomeri (Aktiivi)
  • #341
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 24.08.2008 01:24
ihan sellanen vauvanpesupaljukin käy jos värjää takkia tai muuta isompaa vaatetta on tiesti aina omat konstinsa että saa sen veden pysyyn tarpeeks lämpösenä.
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #342
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 24.08.2008 02:24

Lainaus: Lucianne

Ja tietty on myös näitä pesukoneeseen lisättäviä värisydeemejä, mutta ne eivät kuulemma ole kovin toimiva vaihtoehto.

no kyllä ne miulla ainakin on toiminut. yhet vaaleensiniset farkut värjäytyi mustaks ihan tasasesti. tosin valkonen on vähän erilailla värjäytyvä kyllä.
Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #343
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 24.08.2008 09:11

Lainaus: darkAngel

tosin valkonen on vähän erilailla värjäytyvä kyllä.

Mutta jos niin pääsee käymään että tulee epätasanen värjäys tai vaikka puuttuu jostain kohtaa, niin eipä sittenkuin toinen kerros väriä vaan!
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #344
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 24.08.2008 14:25

Lainaus: Unholysacrament

Mutta jos niin pääsee käymään että tulee epätasanen värjäys tai vaikka puuttuu jostain kohtaa, niin eipä sittenkuin toinen kerros väriä vaan!

totta. ja kyllä valkonenkin pitäis mustua ihan hyvin ekalla kerralla, ja viimestään tokalla. ja jos ei muuten ni noetaan
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 24.08.2008 15:47
Sain äitini hameen, mistä saa sekä pitkän että lyhyen. Kun äitini lihoi sen verran ettei enää mahdu tähän...
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 24.08.2008 16:30
Sain pinon hyviä CD:eitä tuolta kotikirpparilta mitä täällä mainostettiin ja löysin kaupungilla vielä tosi siistin paidan. Ihan sama vaikka olikin naisten, onneks tyttöystävä oli mukana ni se kiltisti kiikutti sen mulle pukukoppiin.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 25.08.2008 12:56
Myin ison kasan vanhoja lukiokirjojani, ja sain niistä mukavasti rahaa
Kirjoittanut: Nocturne (Aktiivi)
  • #348
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 25.08.2008 13:05

Lainaus: Iiriva

sain niistä mukavasti rahaa

Raha on yllättävän mukava asia.
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 25.08.2008 15:47
Sain keltaisen pienen lapion ! Ilo on siinä että voin siivota helpommin rottieni häkin.. Pienellä pahvilaatikolla oli omat haasteensa.
Kirjoittanut: Increase (Jäsen)
  • #350
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 25.08.2008 15:54
Sain tänään flunssan! Normaalisti tämä ei olisi kivaa, mutta vältin koulussa ulkoliikunnan ja sain piirtää omissa oloissani

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 17 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!