Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Huoneen/asunnon sisustus

    Kirjoittanut: Mörkökeiju (Jäsen)
    • #1
    • Arvo: Edistynyt
    • Lähetetty: 21.07.2008 22:35
    En tämmöstä aihetta löytäny niin aattelin väsätä
    Eli siis hiukan outona tykkään hirveesti sisustaa huonettani ja toivottavasti parin viikon päästä omaa asuntoani. Lisäks ois mukavaa kuulla minkälaisis huoneis/asunnois tän foorumin tyypit asustelee. Vois saada mukavia ideoita itsekukin

    Itselläni on siis:
    -perusvalkoiset seinät, jotka on tapetoitu itsetehdyillä kollaaseilla, leffa julisteilla ja yhdellä (entwinen) bändijulisteella.
    -iso kirja hylly täynnä kirjoja ja elokuvia.
    -koulupöytä täynnä tietokone kamaa.
    -PALJON erilaisia nalleja ja röllyköitä (kuten Takapiru, joka parhaillaan kirjoittamista katselee)
    -sänky, jossa musta fleece päiväpeitto.

    Tän aiheen voi tottakai räjäyttää dynamiitilla tuusan nuuskaks jos ketään ei kiinnosta (tai jos jossain tälläinen on)
    Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
    • Lähetetty: 21.07.2008 23:04
    URL

    Tarvinneeko enempää sanoa...
    Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
    • #3
    • Arvo: Platinagootti+
    • Lähetetty: 21.07.2008 23:12
    Joo, eli sisustus-asioista on keskustelua täällä:
    http://www.gootti.net/keskustelu/8_221_0.html

      Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

      Vaihda maisemaa

      Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

      • Goottifoorumia selaa 19 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!