Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 3)

Kirjoittanut: pimeyden_hehku (Jäsen)
  • #271
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: pimeyden_hehku
  • Lähetetty: 21.12.2008 15:04
serkku oli äsken meillä ja sain varmaa kahden kuukauden naurut siitä x´D
sitten olen kohtapuoliin lähdössä kummitädilleni katsomaan heidän vauvaa
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #272
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.12.2008 18:19
Vihdoin sain tänään hankittua viimeiset lahjat. Nyt on jopa kaikki paketoitukin valmiiksi. Niin ja sain koiratkin reippaasti pestyä Nyt ovat niidenkin turkit mukavan raikkaita
Kirjoittanut: Mortti (Aktiivi)
  • #273
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 22.12.2008 19:01
Kaivoin tuolta lelukopasta kaiken muun roinan alta kaksi ikivanhaa poniani (niitä My Little Pony-leluja), Omenan (valko-pinkki) ja Rusetin (vaaleansinipunainen) Nyt niitä on jo kolme (nuo plus Unelma, semmone ihana vaaleanpunainen hattarapää), joista yhden aion joskus ehkä kenties tuunata.. noihin kahteen muuhun en vielä uskalla koskea sikäli että ne taitavat olla siskon.. mutta ehkä joskus, hehe..

Nyt on myös kaikki lahjat yhtä lukuunottamatta valmiina! Ja oman huoneen raivasin eilen Vielä kun saisi tuon vessan ja lintuhäkin siivottua... *köh*
Kirjoittanut: MustaHukka (NeppaGootti)
  • Lähetetty: 22.12.2008 19:59
Kävin tänään kirjastossa ja lainasin joululukemiseksi Kalevalan
Kirjoittanut: Elegia (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.12.2008 20:32
Sain huoneen siivottua!! Näyttää yllättävän tilavalta ilman kaatopaikkateemaa..
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 22.12.2008 20:39
Näin tänään serkkuani taas pitkästä aikaa. Oli kiva jutella ja kuunnella että millasta se elämä hänellä on nykyään, kun aika saman henkisiä ollaan
Kirjoittanut: Cherry (Jäsen)
  • #277
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 22.12.2008 20:49
Tein tänään viimeiset joululeivonnaiset, hyvä minä Viimeinen piparipelti lähti äsken uunista pois.
Kirjoittanut: pimeyden_hehku (Jäsen)
  • #278
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 22.12.2008 21:15
jee mun mummi ja sen mies tuli suomeen ja ovat täällä uuteen vuoteen asti ) ja nyt kun on joululoma, niin se tietää, että nään mun serkkuja lähes joka päivä juuri siksi kun mummi miehineen on täällä tänään olin serkkujeni kanssa, ja oli niin hauskaa :´D naurattaa vieläkin! ja huomenna ja aattona ja uuteenvuoteen asti uusiks
oon aina tosi fiilareissa kun sukulaisia tulee suomeen, koska lähes kaikki sukulaiseni asuvat jossain ulkomailla...
Kirjoittanut: Aracnathea (Jäsen)
  • #279
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 22.12.2008 23:38
Ah, viimeinkin on kaikki joululahjat ostettuna ja paketoituna. Ja onneksi kaikki muutkin tähdelliset hommat on suurinpiirtein saatu alta pois, joten pikkuhiljaa pääsee nauttimaan siitä joulun rauhallisemmasta osiosta, jolloin ei tarvitse ravata ostoskeskuksien ihmiskiisselissä, vaan voi hörppiä glögiä takkatulen ja hyvin kirjan äärellä. Toimii ;D. Ja kirsikkana kakun päällä; huomenna näkee vielä melkeinpä kaikkia läheisimpiä kavereita, joille pääsee viimein antamaan lahjat.
Kirjoittanut: BlackBird (Jäsen)
  • #280
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 23.12.2008 04:31
Viikon työputki on nyt loppusuoralla ja pääsee vihdoin rauhoittuu oikeen kunnolla, ilman mitään turhia hössötyksiä..saa nauttia täysillä tärkeimpien ihmisten seurasta ja syödä hyvin

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 12 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!