Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 3)

Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #721
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: darkAngel
  • Lähetetty: 16.05.2009 00:45
en nyt tiedä miten hyvä uutinen tämä on mutta menkööt. mulla on ollu monta kuukautta niin että ei oo kunnolla ollu menkkoja johtuen jostain hormonaalisesta häiriöstä niin tänään huomasin että pitkästä aikaa on kunnolla kuukautiset. hih hip hurray!
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #722
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 16.05.2009 11:19
Parin tunnin kuluttua mulla olisi stressi- niska hieronta. Jos sitä sitten vaikka saisi vähän niskoja auki ja hartioita samoin. Harmi vaan kun kestää niin vähän aikaa, mutta parempi sekin, kuin ei ollenkaan.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 16.05.2009 11:43
Sain Lolita_valentines -yhteisössä valentines-merkinnän! ^.^ Siitä tuli kovasti hyvä mieli.
Kirjoittanut: Mystification (Aktiivi)
  • #724
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 16.05.2009 16:32
Haa, mulle on tarjolla työkeikka mallina esitellessä erään vaateliikkeen asuja, palkka per päivä on väh 250, eli enemmän kuin kehtaisin edes pyytää ja matkakorvaukset 0.45e/km. Eli hyvinkin minulle käypä.
Tästä se lähtee.
Kirjoittanut: Faith Black (Aktiivi)
  • #725
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 17.05.2009 01:16
Vihdoinkin minulla oli pitkä hetki aikaa itselleni ja istuin lähes tunnin saunassa hemmotellen itseäni kasvonaamiolla ja ihonkuorinnalla ynnä muulla rentouttavalla puuhalla. Nyt on äärimmäisen hyvä fiilis, näin loistavaa oloa ei ole ollut todella, todella pitkään aikaan!
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #726
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 17.05.2009 13:20
Eilen tuli tilattua Festariliput. Päästään ehkä sittenkin Dark Eyesin kanssa jonnekin tänä kesänä. Nyt vaan koiravahti ja kaikki on selvää. Ja sitten odottamaan.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 17.05.2009 17:07
Oli hurjan kiva perhelounas tänään iskän synttäreiden kunniaksi - tuli taas sellainen olo että eiköhän tässä pärjätä.
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #728
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 19.05.2009 15:38
Hehe, pääsin kuin pääsinkin teoriakokeen läpi tänään.. En ole edes lukaissut ohjekirjasta joka saatiin ja eilen kokeilin internet-tehtäviä tehdä.. :'D Tieliikennevaarallinen (tuleva) kuljettaja ilmoittautuu!
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 19.05.2009 15:59
Sain työkkäriä varten selvityksen koululta
Sain vihdoinkin lopputyöohjausta
Jaksoin voimistella tänäänkin
Kuljen nikotiinipurkalla perjantaihin asti (tupakointia kun pitäisi vähentää)
Kirjoittanut: Layil (Jäsen)
  • Lähetetty: 19.05.2009 16:49
Sainpas vihdoinkin sen kutsun valintakokeisiin Tamkiin ja ulkona on ihana ilma melkeen voisi mennä rullaluistelemaan tai jotain.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 11 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!