Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Heetterin Burlesque-showryhmä!

Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 17.11.2008 13:05

Lainaus: MustaHukka

Onko muutes tulijoita Helsinki Burlesque festareille? Me ollaan menossa Azopin kanssa


Koskas ne oikein ovat, ja eikö mahda olla kallista lystiä? Voisihan tuota harkita. :3
Ja kaikille pyrkijöille on nyt lähtenyt yksityisviestiä aiheen tiimoilta!
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 17.11.2008 13:08
Tuoltahan tuo selvinnee.

Argh, näyttää siltä että päätapahtuma on ikävästi samana päivänä kuin Apassionata, johon on jo liput hommattu ja johon olen menossa.
Kirjoittanut: MustaHukka (NeppaGootti)
  • Lähetetty: 17.11.2008 13:10
http://www.helsinkiburlesque.com/
31.1.-2.2.2008
Lippuhinnoista en osaa sanoa mutta kerran tuo on koettava
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 17.11.2008 13:11
Voisipas hyvinkin harkita, etenkin jos rahatilanne sallisi! Perustanpa tälle vaikkapa uuden aiheen, jos sovitaan sinne miittiä. Hetkonen.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 17.11.2008 13:11
Tappakaaa!!!!

Olen tulloin armeijassa jo, enkä mitenkään tiedä, onko tulloin vapaatakaan...
Kirjoittanut: Elvira (Aktiivi)
  • #36
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 17.11.2008 14:36
Aaaaaargh!
Olen totaalisesti missannut tämän homman, kun en ole vähään aikaan pyörinyt täällä. Ehdottomasti haluaisin osallistua, mutta toisaalta asun täällä Turussa, eikä työaikanikaan ole normaalit... Voisin kyllä matkata Helsinkiin tarpeen vaatiessa, mutta kun olen töissä silloin muut eivät ole. Nyyh.
Olen aina halunnut opetella burlesque-tanssia... Olen tanssinut kaikkea muuta 5-vuotiaasta lähtien ja tämä kiinnostaisi kovasti. Mielestäni tanssi on jo itsessään seksuaalista, joten tämä olisi luonnollinen tanssimuoto. Mutta joskus toisten sitten...
Kertoilkaa, please, miten teillä menee harjoitukset ja esitykset.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 17.11.2008 14:48
Elvira

Minä mieltäisin meidäntyylisemme burleskin enemmänkin sekoitukseksi cabareeta ja showtanssia, burleski ei sinänsä itsessään ole tanssilaji(?). Tästä tullaan kuitenkin vielä keskustelemaan ja kartoittamaan mitä kukin meistä haluaa. Mutta kyllä, tähän ketjuun tulee infoa edistymisestämme jahka rattaat laitetaan pyörimään.
Kirjoittanut: Elvira (Aktiivi)
  • #38
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 17.11.2008 14:54

Lainaus: Heetteri

tähän ketjuun tulee infoa edistymisestämme jahka rattaat laitetaan pyörimään.

Kiva, kiva taputtaa pikku kätösiään yhteen

Siis tiedän kyllä, mikä on homman nimi, mutta oikaisin vähän sanomalla "tanssilaji"... Laiska mikä laiska
Kirjoittanut: Morfinsia (Aktiivi)
  • #39
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 19.11.2008 18:49
Kiinnostusta olisi,mutta ikä ja maantieteelliset seikat taitavat olla este.
No,ei kaikkea kivaa voi saada. (:
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 19.11.2008 18:51

Lainaus: Morfinsia

Kiinnostusta olisi,mutta ikä ja maantieteelliset seikat taitavat olla este.


Ja Burleskiryhmä on nyt täynnä!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 10 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!