Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Yleiskeskustelu 2

Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 30.08.2009 18:28
No mulla oli sellainen ponien kauneussalonki, josta luin juuri tänään että se oli harvinainen jo silloin kun sitä tuotettiin. Että jipii vaan. Möh... Kaiken lisäksi kun haluaisin kustomoida ponnyja, niin siinä olisi ollut jotain mistä aloittaa.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 30.08.2009 18:37

Lainaus: Piiskansiima

No mulla oli sellainen ponien kauneussalonki, josta luin juuri tänään että se oli harvinainen jo silloin kun sitä tuotettiin.


Ai sellainen pieni ja avattava missä tuli kaksi hattua mukana, vai se Parfyymipalatsi?
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 30.08.2009 22:54
Eiku sellainen aika iso, olikohan se joku Perm Salon -niminen jutskake. Siinä ei ollut kyllä puoliakaan siitä roinasta mitä sen kylkiäisiksi oli ponisivuilla kuvailtu, kirppariostos kun oli.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 31.08.2009 17:10
OT: Ihanaan pikku trolliimme viitaten, miten joku voi olla niin tyhmä, että luulee korsettien murskaavan sisäelimet? Miksi me muuten pitäisimme edes mokomia, jos ne niin tekisivät? LoL, says I.
Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #985
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 31.08.2009 17:28

Lainaus: Iiriva

Miksi me muuten pitäisimme edes mokomia, jos ne niin tekisivät?


Mehän ollaan goottei, me angstataan ja pidetään kivusta.
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 31.08.2009 20:04

Lainaus: FilthyVictorian

pidetään kivusta

etenkin jos se saa meidät näyttämään paremmilta, tosin viestiin viitaten: rumemmilta
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 31.08.2009 21:29

Lainaus: Iiriva

OT: Ihanaan pikku trolliimme viitaten, miten joku voi olla niin tyhmä, että luulee korsettien murskaavan sisäelimet?


Mössömaksa, hyvä maksa!
Kirjoittanut: Gallante (Jäsen)
  • #988
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 01.09.2009 03:15

Lainaus: Heetteri

Mössömaksa, hyvä maksa!

Onni sinänsä, ettei korsetti ole ainoa tapa tehdä maksastaan mössöä.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #989
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.09.2009 11:02
Tämä ketju on kasvanut jo pitkäksi, josta syystä se suljetaan, ja avataan uusi

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 5 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!