Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, natinat ja vinkunat (osa 6)

Kirjoittanut: BlackWidow (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.01.2009 00:13

Lainaus: Piiskansiima

Oliko kyseessä tuo sivuilla myytävä "keijutarot" (tjsp) -pakka?

Kyllä....just se. Minusta kyseisen pakan esittelysivu oli puutteellinen, koska siinä ei mainittu mitään siitä että pienet arcana kortit puuttuvat kokonaan pakasta ja vaikka korttejen koko mainitaankin, niin ei sitä heti voi tajuta että kyse on milleistä eikä senteistä, koska hinta on niin korkea. ja pinseteilläkö niitä lappuja pitäisi käännellä?
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.01.2009 00:20
Eipä nyt millään pahalla, mutta olisit voinut lukea tuotteen kuvauksen... siinä nimittäin ilmoitetaan kohtalaisen selkeästi korttien kooksi 14x22 mm!
Kirjoittanut: BlackWidow (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.01.2009 00:26

Lainaus: Piiskansiima

Eipä nyt millään pahalla, mutta olisit voinut lukea tuotteen kuvauksen... siinä nimittäin ilmoitetaan kohtalaisen selkeästi korttien kooksi 14x22 mm!

no joo...hinta kyllä silti ihmetyttää. Saisikohan kortit vaihdettua toisiin?
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.01.2009 08:23
Mua ei päästetty vieläkään kouluun... "Pitää olla vielä kotona yks päivä huilaamassa, joo kyllä mä tiedän että olit eilen ihan terve eikä kuumetta mut lepää nyt vielä tää yks päivä" Läpiläpiplaaplaa! Tahtoo kouluun!!! Oon ihan tympääntyny tähän kotona istumiseen..
Yksinäisyys myös vaivaa. Keneenkään ei voi ottaa enää yhteyttä, tai kyllä tietysti voi, mutta se on totaalisen turhaa sillä kukaan ei voi ikinä vaivautua vastaamaan. Eikä näytä muutenkaan kiinnostavan. Kyllä mua kaivataan ja rakastetaan sillon ku heillä on paha olla ja asiat huonosti ja tarvitaan joku olkapää mitä vasten itkeä. Mutta jos meikäläisellä ois huono olla ja tarvisin tukea ni ei, mua ei edes tunneta sillon ja kaikki kuitataan olankohautuksella. Eikä yhteyttäkään oteta jos ei ole huono päivä... Ärh!
Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #105
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 15.01.2009 08:47

Lainaus: BlackWidow

Saisikohan kortit vaihdettua toisiin?

Saa. Nettikaupoissa pätee kuluttajansuojalain mukainen 14 vuorokauden vaihto- ja palautusoikeus, eikä siihen tarvitse edes ilmoittaa syytä.
Kirjoittanut: Blackrat (Jäsen)
  • #106
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 15.01.2009 09:08

Lainaus: BlackWidow

no joo...hinta kyllä silti ihmetyttää.

Pelkistä Major korteista 20€ on vielä ihan käypä hinta ja kun nuo nyt on tuollaiset minikokoiset niin 13€ ei kuulosta lainkaan pahalta. Nuo käsittely-kulut sitten onkin jo naurettavat .

Lainaus: BlackWidow

Saisikohan kortit vaihdettua toisiin?

Yep, kuten Lacy gloom jo vastasikin, pitäisi vaihto tai ainakin palautus/rahat takaisin olla mahdollista.

Kitinään... Miksi, miksi, miksi minua väsyttää näin pirusti. Kolmas kuppi kahvia eikä tunnu missään. Töitä seitsemään asti eikä millään jaksa. Haluun kotiin naisen viereen nukkumaan.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 15.01.2009 09:16
Blackrat

Mutkun Kaisa on jo hereillä.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.01.2009 09:17
No, enpä minäkään täällä enää nuku. Syynä on "mau, mau mjauuuuuuuuuuuuu, kolinkolinkolin, mjauuu, rytinää" ja se että yläkerrassa näköjään päätetään vakaasti tulla lattian läpi.
Kirjoittanut: Kedira (Nimetön)
  • Lähetetty: 15.01.2009 10:48

Lainaus: Piiskansiima

että yläkerrassa näköjään päätetään vakaasti tulla lattian läpi.

Täällä oli vaihteeksi myös sotatanner yläkerrassa aamusta. Luulen että nyt on kyllä hajonneet jo huonekalutkin ... Itse heräsin sellaiseen niiin ihanaan rap -musiikkiin jota rakastankin sitten yli kaiken! Seinänaapurin koiriakin selvästi tuo riepoi, nämäkun yltyivät myös ulvomaan (eivät todellakaan tee niin yleensä) joka vastaavasti säikäytti minun aremman kissuni
Hiljeni sentään tuossa jokin aika sitten kun ilmeisesti naapuri oli soitellut poliisit paikalle.

Kuuntelin muuten oviaukosta yläkerran koottuja selityksiä tilanteeseen
- Me kun luultii et kaikki on jo kouluissa ni ei me mitää häiritä!
Kirjoittanut: Mina (Jäsen)
  • #110
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: Mina
  • Lähetetty: 15.01.2009 11:47

Lainaus: Piiskansiima

No, enpä minäkään täällä enää nuku. Syynä on "mau, mau mjauuuuuuuuuuuuu, kolinkolinkolin, mjauuu, rytinää"

Hoho, niin tuttua Ite en tuohon enää oikeestaan herää, paitsi silloin kun mieheke on laittanut makkarin oven kiinni ja Dani rääkyy surkeasti oven takana että avatkaa, määää kärsin tääälläääää, yhyyyyyy. Tai sitten jos ovi ei ole kiinni, niin siihen kun tunnen pienen kylmän ja märän nenän alahuultani vasten, kuulen purinan ja lopullisesti herään siihen kun pieni suu ja pienetpienet hampaat repivät huulikoruani irti x) Kissan omistamisen ihanuutta.. Nyt aamulla havahduin pieneen epämukavuuteen ja tajusin nukkuneeni lähemmäs koko yön tikkusuorana selälläni kun Defi nukkui minun mahani päällä.

Valittamiseen.. PRKL työpaikat!! ************! Ei ole voinut verokorttia toimittaa minulle takaisin ajoissa jotta saisin sen toimitettua uuteen työpaikkaan, joten arvatkaapa kenen palkasta meni 60% veroa ja en tiedä saako asiaa enää tämän kuun aikana korjattua! Olisi meinaan ollut muutama lasku maksettavana ja kissoiltakin kuivaraksut loppu Niihinkin menee perkeleesti rahaa kun en eläinkaupan sontaraksuja suostu mussukoilleni syöttämään. Perkele, että voi vituttaa. Ärrinmurrin

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 7 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!