Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, natinat ja vinkunat (osa 6)

Kirjoittanut: Malys_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 20.01.2009 21:09

Lainaus: Azrael

Eikä voinut vuosi sitten paremmin alkaakaan, kämppäni putkistot nimittäin näyttävät olevan täysin p*skana. Kävin kylvyssä minkä seurauksena sain viettää viimeiset puolitoista tuntia kuivaamalla kylpyhuoneen ja eteisaulan vedestä lainehtivia lattioita koska putket eivät vedä enää lainkaan vettä. Keittiössä taas sama ongelma ylösalaisin käännettynä, koska myöskään tistialtaan tiivisteet eivät pidä.

Todella v*tun hienoa. Juuri tätä minä kaipasinkin.


Voi ei, meillä oli sama rumba viime vuonna tosin sillä erotuksella et oli 7.kerroksesta menny yhestä kämpästä putket tukkoon ja vettä tuli lisää koko ajan niin et meiti 4.kerroksessa olevaan kämppäänki tuli vettä lopulta.:/ Eikä tietenkä voitu tehä muuta ku soittaa palolaitokselle et tulivat imurilla vetään vedet pois lattioilta. Tosi hienoa. Saatiin sit muuttaa pois himasta about kuukaudeks et saivat kämpät kuivattua ja remontoitua.
Viime viikolla naapuri taas oli nukahtanu suihkuun ja sama homma uusiks... Tosin ei onneks meiti kämppään tullu vettä tällä kertaa mut sääliks käy alempien kerrosten asukkeja saati sitä joka tuon vesivahingon aiheutti, ei varmaa kovin kiva yllätys herätä...:/
Putkiremontit kyllä kolkuttelee täälki muutenki..
Kirjoittanut: SeKukaVaaniiSängynAlla (Jäsen)
  • #162
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 20.01.2009 21:28

Lainaus: Malys_

Huomenna saa tietää lähteekö pikkuinen taivaslaitumille.

Voi ei....kamala tilanne, toivotaan parasta
Kirjoittanut: SyllaBoreal (Jäsen)
  • #163
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 20.01.2009 21:50
Huulet rohtuneet tuolla pakkasessa > : /
Ja inhoan huulirasvoja -.-
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 20.01.2009 22:12
Vihaan tätä hiljaisuutta.. Viettää nyt arkea ihmisen kanssa jolle ei voi/osaa puhua yhtään mistään. Hiljaista eloa tämä tämmöinen.. Tahtoo jo palata normaaliin arkeen!
Kirjoittanut: Vampiric_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 20.01.2009 22:27
Huaah.. Mikään ei taas onnistu -.- Huomenna matikankoe josta en tajua mitään, Äidinkielen esitelmästä ei tule yhtään mitään, ja kaiken kauniimmaksi plussaksi, saan vaan aina sotkettuu kaikki asiat iha vitura tasolle.
Ja ainiin, vielä lisäys tähän väliin, on helkatin ruma ja läski olo tällä hetkellä, mitään aikaseks saamaton ja virheellinen olento.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 21.01.2009 10:06
Äh, ketun Elisa ei vieläkään ole saanut tuota uutta numeroa käyttöön. Täytyypä käydä Elisashopissa vähän ojentamassa poikia ja tyttöjä. Mur.
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #167
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 21.01.2009 10:36
Heetteri, siks onki hyvä olla tuttu yrityksen sisällä.. nimim. liittymä halvemmalla

Ja kitistään, perskele kun oon laihtunut kolme kiloa viiden päivän aikana..
Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #168
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 21.01.2009 10:50

Lainaus: Chrystalis

perskele kun oon laihtunut kolme kiloa viiden päivän aikana

Yleensä ihmiset riemuitsevat moisesta..
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 21.01.2009 11:14
Chrystalis

Syö, mies! Eihän susta ole kohta mtn jäljellä.
Ja nyt ne näemmä sitten antaa LUVAN vaihtaa kortin. Vautsivau. Eli jossain vaiheessa vaihtuu se numba.
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #170
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 21.01.2009 11:54
No minen siitä iloitse...

Ja söisin mielelläni, muttakun kieleni ei suostu yhteistyöhön - valittelee et olisi liian pitkä koru mukamasti.. Täytynee käydä hakemassa jotain proteiinipirtelöitä tms. Ketuttaa kun lempparihousut roikkuvat päällä. 8(

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 14 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!