Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kirjoita kun saat jotain kivaa. Osa 3

Kirjoittanut: Bloody Count (Jäsen)
  • #351
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.05.2009 14:00
Löysin eilen kirpparilta nämä levyt ihan törkeän halvalla:
Ayreon - 01011001 -käyttämätön, oli vielä muoveissa- 4EUR
Covenant - Nexus Polaris 1EUR
Shadow 50cent
Elegy - Forbidden Fruit 1örö
Entwine - New Dawn -sinkku 20cent
Ja kaikki naarmuttomia, vain kotelot piti vaihtaa siistimpiin.
Olisi siellä ollut myös kasa COF:n lättyjä, mutta se kun ei oikein uppoa meikäläiseen.

Tänään tuli postista Scorngrainin Cyberwarmachine ja 0,05%. Sylettää vaan kun cdonilta levyt tulee aina kotelot paskana.
Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #352
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 14.05.2009 14:53

Lainaus: Bloody Count

Olisi siellä ollut myös kasa COF:n lättyjä, mutta se kun ei oikein uppoa meikäläiseen.


Perhana, oisit ostanu mulle ne.
Kirjoittanut: Bloody Count (Jäsen)
  • #353
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.05.2009 15:10

Lainaus: FilthyVictorian

Perhana, oisit ostanu mulle ne.

Kiteen kirpparille vaan siitä kipinkapin.
Meinasin kyllä ostaa kun olivat niin halpoja. Olishan ne voinu kokeeksi kuunnella ja vaikka antaa sit jollekkin kaverille.
...mitähän kavereita minullakin muka on..?
Kirjoittanut: Layil (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.05.2009 15:19
Tänään saapui postissa Creative GigaWorks T40 uskomattoman hyvät.
Kirjoittanut: Dagonist (Jäsen)
  • #355
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.05.2009 15:47
pitkä niitti alahuuleen 25mm =)
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.05.2009 16:30
Kävin tänään ostamassa kaksi paketillista rastakuitua Yhden sinistä ja yhden violettia. Nyt vaan pitäisi vielä keritä tekemään niistä ihan valmiita rastoja...
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.05.2009 16:32
Päivän shopetishop: Lumousliput sekä tällainen ihan hillittömän siisti uimalakki.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 14.05.2009 16:38

Lainaus: Piiskansiima

Päivän shopetishop: Lumousliput sekä tällainen ihan hillittömän siisti uimalakki


Oi vitsi, vähän klassinen! Minä haluaisin tuollaisen punaisen missä olisi mustia kukkia. Sellainen oikein karsea.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.05.2009 16:48
Vilaisepa tuolta sivustolta muita uimalakkeja, sieltä löytyy oikein kunnon retrokukkalakki sateenkaaren väreillä!
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 14.05.2009 16:54

Lainaus: Piiskansiima

Vilaisepa tuolta sivustolta muita uimalakkeja, sieltä löytyy oikein kunnon retrokukkalakki sateenkaaren väreillä!


Jeskamandeer, pitääpä tarkastella!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 27 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!