Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kirjoita kun saat jotain kivaa. Osa 3

Kirjoittanut: cyberhz (Jäsen)
  • #661
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 20.08.2009 15:16
Ostin RockGootista ihastuttavan paidan ja kenkulit
Kirjoittanut: Zenren (Jäsen)
  • Lähetetty: 20.08.2009 16:20
+ sain (=ostin) VALTAVAN pöytäkynttilän kynttilänjalkoineen, nyt kelpaa taas nauttia kynttilänvalosta
+ sain rahaa
+ saan töitä (vihdoinkin! Olen niin hangonkeksinä että! :>)
Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #663
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 20.08.2009 16:50
Sain työharjoittelu paikan. Vihdoinkin, teki tiukkaa jo.
Kirjoittanut: Kalmankoura (Jäsen)
  • #664
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 20.08.2009 22:01
Tänään ne tulivat! Nimittäin uudet kledjut, voisi jopa 0ttaa reissuun mukaa, mut taitaa jäädä kotiin kaappiin orotteleman muita tapahtumia.
Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #665
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • • Muokkasi: FilthyVictorian
  • Lähetetty: 21.08.2009 17:53
1000 viestiä kirjoitettu. Muahahaaa... Im very happy. Ja yksi homeinen + merkki tuli. :P
Kirjoittanut: Nukke (Jäsen)
  • #666
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 21.08.2009 17:59
Posti toi Suruaikaa todella paljon hyviä biisejä tässä Pelkäämme Vain Toisiamme:ssa.
Kirjoittanut: TaruinenAave (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.08.2009 18:46
Äitini osti minulle Necronomicon: The best weird tales of H. P. Lovecraft - novellikokoelman. Lisäksi hän lupasi alkaa maksaa puhelinlaskuni nyt, kun aloin taas opiskelemaan.
Kirjoittanut: Malys_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.08.2009 22:52
Posti toi tänään jotain hienointa vaatetta; Lippyn Gangsta Pranksta lukkotopin. Lisää tällaisia.

Olen myös saanut/löytänyt uuden ihanan ystävän jonka kanssa voi jutella mistä vaan. Todella mukava fiilis tästä.
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #669
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 22.08.2009 12:12
Liput Depeche Moden sekä Placebon keikoille. Nyt on hyvä fiilis!
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 22.08.2009 14:17
Minun piti eilen ostaa Seppälästä (köööh...) vain räpsyttimet, mutta mukaan tarttui tietenkin melkein viidellä kympillä meikkejä, alusvaatteita ja sukkia. Sitten kävin vielä syömässä isosiskoni kanssa täysimittaisen aterian kiinalaisessa, meni 2 h. Törs törs...

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 6 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!