Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Tänään minulla oli päälläni...

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 22.08.2007 16:48
-punainen t-paita
-musta riekalehame

Mitä sitä nyt tälläytymään kun kotona köpöttelen keppien kanssa koko päivän...
Kirjoittanut: Vampira_666 (Aktiivi)
  • #802
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 22.08.2007 17:31
-mustapaita
-mustahuppari
-ööö..mustat housut^__^" ja sitten kamala kasa ketjuja. xD
-sukat jne..
Kirjoittanut: Faith Black (Aktiivi)
  • #803
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 22.08.2007 17:42
Musta korsettitoppi (kovassa käytössä on ollut viimeaikoina), musta pvc-minihame (se päällä oli mielenkiintoista istua, kun hame meni puoleenväliin reittä ja kokoajan täytyi katsoa, ettei mitään ylimääräistä näy hameen alta ), mustat ohuet kuviosukkahousut, bolero ja platform-saappaat (gothika maiharit vai millä lie nimellä kulkevatkaan). Kaulassa oli piikkikaulapanta aikas pitkillä piikeillä. Ja jotain sormuksiakin taisi sormissa olla.
Kirjoittanut: Evil Kitty (Jäsen)
  • #804
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 22.08.2007 19:38
No, tänään kun kahen aikaan postista hain sen Blackgroupin hameen, niin se ja sitten Tallinnasta ostettu aika raaka feikki, mutta kumminkin, hieno toppi ja huppari.. xD Sukkia ei ollu, kun lenssussa oon vielkin eikä oo ihmisten ilmoille tarvinnu mennä..
Kirjoittanut: CybellaTraurig (Aktiivi)
  • #805
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 22.08.2007 20:35
Hame nyörityksillä, mustat sukkahousut, musta toppi jossa iso rusetti, vyötärökorsetti ja boleron tapainen samettipaita pitkillä pitsisillä liehukehihoilla.
Kirjoittanut: AuroraBorealis (Aktiivi)
  • #806
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 22.08.2007 21:04
Hmm, eilen oli:

Sentencedin pändipaita
Musta vyötärökorsetti
Musta minihame
Niittivyö
Neonvihreä-musta raitaiset sukkahousut
Hevosentapposaappaat
Hiukset auki
Musta meikki
Iso pentagrammi roikuskeli kaulassa


Tänään:

Mustat housut
Maiharit
Amorphis pändipaita
Musta huppari, jonka kiskon päälle sitten jos yöllä on kylmä polkea kotiin
Hiukset on nutturalla kiinni
Kirjoittanut: Shadow Q (Jäsen)
  • #807
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 22.08.2007 21:19
SOAD paita
mustat farkut
niittivyö ja ketjuja
niittirannekkeet käsissä
mustat sukat
ulkona lepakko vanit ja musta huppari noitten lisäks
Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #808
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.08.2007 11:11
-Valkoinen kauluspaita
-Musta toppi
-Musta samettihame
-Mustat sukkikset
-Hiukset auki
-"Virkailijatäti"-meikki
-Karvasäärystimet
-Cyber-lenkkarit

Vähän sekanen tyyli tänään
Kirjoittanut: Evil Kitty (Jäsen)
  • #809
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 23.08.2007 12:21
Vieläkin lenssussa, asianmukaiset vaatteet siis mulla: Mustat caprit, hiukset sotukset (harjattu viimeksi vuonna hakku ja kirves) sekä kolme vuotta vanha täysmusta Espiritin paita.. >.< Idiootin näköstä, mutta emmie halua laittaa hyviä vaatteita kun sohvalla makoilee..
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 23.08.2007 15:24
-musta rypytetty paita, jossa isot hihat
-musta, puolipitkä puuvillasametti kasarivyötäröllä, äidin peruja
-oikeassa jalssa puna-musta-raidallinen ylipolvensukka, vasemmassa samammoinen violetti-musta-raidoituksella
-mustat mokkakävelykengät
-sormuksia, paljon korviksia, choker, silmälasit ja kyynärsauvat

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 20 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!