Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 4)

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 20.12.2009 18:32
Huomenna joululomille! Ja vasta sunnuntaina takaisin! Intti alkaa olla muutenkin jo taputeltu, TJ 19 joista 13 olen lomilla. Näen myös miehekettä vihdoin, edellisestä näkemiskerrasta on 23 päivää...
Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • #362
  • Arvo: Mahtigootti++
  • • Muokkasi: Cata
  • Lähetetty: 20.12.2009 23:26
Olen laihtunut kolme kiloa tässä reilun kuukauden aikana. Ei se nyt mikään erityisen hyvä uutinen ole, kun bmi on nyt alle 17 mutta totta kai nainen aina ilahtuu alemmista puntarilukemista.

ja eilen oli hyvät bileet, mutta nyt oonkin sit viikon tai pari juomatta. Boolit on petollisia.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #363
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.12.2009 17:30
Huomenna töihin, mikä on loistavaa, sain viettää pitkän viikonlopun ja silti ehdin vielä saada vähän extra rahoitusta jouluksi.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 21.12.2009 19:16
Ensimmäinen työpäivä meni hyvin, ja näkymä työhuoneen ikkunasta Senaatintorille oli varsin postikorttimainen. Lisäksi kävin siellä asunnon näytössä, ja oli vain yksi toinen hakija. 50% tsäänssit siis saada tuo kämppä!
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 21.12.2009 19:20
Matkalla joululomille! 6 päivää ihanaista joulunviettoa ja vapautta. Kaiken hyvän lisäksi näen miehekettäni kohta ensimmäistä kertaa yli kolmeen viikkoon. Kummipoikakin tulee kylään, tädin pikku telamiina.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #366
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.12.2009 21:17
Sain kaikki joululahjat ostettua ja paketoitua, ja ukollekin löytyi ihan kelvollinen paketti.
Ja joululomakin alkoi tänään.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 23.12.2009 05:10
Sain kämpän! Ja minulla on maailman ihanimpia kavereita. Kyselevät koska tuparit ovat, milloin saa auttaa muutossa, ja tarjoutuvat lainaamaan rahaa vuokraan jos palkka ei ehdi.

Ei tässä voi kuin sanoa että Joulun ihme tai jotain.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #368
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: BronzeRain
  • Lähetetty: 23.12.2009 11:52
Sain sovittua kinan ukonkutaleen kanssa.

Ai niin, ja Heetterille onnea uuden kodin johdosta!
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 23.12.2009 21:08
Jeee huomenna on joulu ja saan kullalta ihanan joululahjan varmasti kyllä muilta muitakin ihania lahjoja alkaa innostus taas nousee ;D
Kirjoittanut: Signum (Jäsen)
  • #370
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 23.12.2009 21:24
Minulla on kaksi joululahjapakettia joiden sisällöstä minulla ei ole aavistustakaan, negatiivisena asiana pitäisin taasen sitä, että paketteja on kaikkiaan vain nuo kaksi, olen siis ollut tuhmana. Tänään alkoi myös joululomani joka sattuu olemaan 18 päivän mittainen, pekkasineen kaikkineen. Näin pitkästä lomasta onkin jo aikaa, edellisen kesä- ja talviloman jouduin puolittamaan työkiireisiin vedoten.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!