Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 4)

Kirjoittanut: Gloomy (Nimetön)
  • Lähetetty: 25.06.2010 13:37
Ihanaa kun sain uusia ystäviä

Tein vaate löytöjä kirppikseltä.Hame,pusero,ja ankh-koruja.

Lainaus: kannuskäsi

aurinko paistaa, sopivan leppoisa keli.


Kauheeta näin gootin näkökulmasta...

Odotan Tuskaan viileää ilmaa ja myös Lumoukseen.Ihanempi kierrellä kun ei ole niin kuumaa......
Kirjoittanut: kannuskäsi (Jäsen)
  • Lähetetty: 25.06.2010 13:57

Lainaus: Gloomy

aurinko paistaa, sopivan leppoisa keli.



Kauheeta näin gootin näkökulmasta.

Eikä ole.
Aurinkolasit silmillä ja sopivan lämmintä ettei ole vielä liian kuuma mustissa vaatteissa.
Kirjoittanut: Gloomy (Nimetön)
  • #763
  • • Muokkasi: Gloomy
  • Lähetetty: 25.06.2010 21:34

Lainaus: kannuskäsi

Eikä ole.


Ohhh....Älä oo niin pissis

Niin ja ASIAAN. Törmäsin (onneksiIhanaan gootti mieheen se pelastaa minun koko tylsän juhannukseni...Namm

HAUSKAA JUHANNUSTA KAIKILLE
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 30.06.2010 20:58
SAIN OPISKELUPAIKAN!

Elokuun lopulla olisi sitten vissiin muutto Joutsenoon vuodeksi edessä. Pitäisi vain keksiä omaisuudelle joku säilöntäpaikka sitten, koska asuisin koulun asuntolassa ja sinne ei juuri mitään tarvitsisi... Minulla on kuitenkin kalusteet yksiön tai kaksionkin tarpeiksi, joten hööö.

Muoks: Ja kas pentele, toissapäivänä tuli neljä vuotta foorumin jäsenenä täyteen!
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 01.07.2010 08:06

Lainaus: Iiriva

Elokuun lopulla olisi sitten vissiin muutto Joutsenoon vuodeksi edessä.


Onneksi olkoon! Vai että ihan Joutsenoon asti. Sinua ei sitten paljoa nähdä PK-seudulla? :/
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #766
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.07.2010 10:09

Lainaus: Gloomy

Ohhh....Älä oo niin pissis


Öh, mitäs helvettiä ?
Pois internetsistäni.
Kirjoittanut: Damianos (Jäsen)
  • Lähetetty: 02.07.2010 15:15
Tänään kaveriporukan kanssa viettämään hauskaa iltaa kerhotalolle,
ja myöhemmin sitten kuluttamaan aikaa rannalle.
Vanha ystäväni tulee käymään Lpr. jota en ole piiiiitkään aikaan nähnyt.
Hieno viikonloppu luvassa, yeah.
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #768
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 04.07.2010 16:58
Viimeinkin uudessa asunnossa. Kamat on jo suurilta osin tullut purettua ja uusia huonekaluja on tulossa ensi viikon alusta. Nyt on viimeinkin aikaa rentoutua ja kerkeää jopa tuhlaamaan päivää läppärin ääressäkin.
Kirjoittanut: Vampiric_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 05.07.2010 18:45
Jei, mulla on kivaa istun parvekkeellani, nauttimassa raittiista ilmasta, mansikka pirtelön ja mansikoiden kanssa, pään päällä on samettikangas, ei aurinkokaan kuumota. Mulla on tällane kiva samettikattoinen maja tääl :''D
Kirjoittanut: gothicknight (Jäsen)
  • Lähetetty: 05.07.2010 23:48
Pian takas suomeen, ja siten alkaakin jumalatoon härdelli kahdeksi päiväksi, ja jos hyvin käy (niin kuin aina) hommat pelittää seuraavaksi kahdeksi/kolmeksi viikoksi siihen malliin, ettei tarvitse murehtia mitään, jos edes sen vertaa... mutta saa nähdä. Maailma ja tilanteet muuttuvat, usein ihan hyvään suuntaan

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 4 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!