Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Industrialia ja goottia livenä Helsingissä

Kirjoittanut: Ximmo (Aktiivi)
  • #51
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 27.02.2007 16:53

Lainaus: Tristessa

Älä Ximmo ota noin raskaasti. Kohtuuhintaisten bileiden järjestäminen DIY-meiningillä ei ole helppoa saati edes kiitollista, nimim. kokemusta on.


Se on suhteellisen helppoa, mikäli hommat toimii niinkuin pitää. Esim. Wäiskissä on helppo järjestellä vuokrakamoilla, ei mitään ongelmia koskaan, mutta siellä vaan on se noin 5kk varausjonoa ja kohtuuttomat viinatakuut tällaiselle DIY-järkkärille. En kuitenkaan halua nostaa lipunhintaa kovin ylös.

On mulla tässä jo uusia juonia mielessä. Katsotaan nyt, mitä tapahtuu. Harmittaa vaan tällä hetkellä niin vietävästi.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 36 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!