Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Club Anvil 3 22.2. klo:21-04

Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #1
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 18.02.2007 11:45
Ajattelin mennä ensi torstaina 22.2. katsastaan tämän klubin tarjonnan. Olisiko joku lähdössä mukaan ? Tapaaminen olisi asemalla klo:21.00
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 18.02.2007 15:41
Jaa, voipi olla et tuunkin. Tohon Lostiin oon ihastunu ihan totaalisesti nyt, se Anvil tuntuu niin läävältä siihen verrattuna (älkää kukaan suuttuko!)Lady Moon on kyl niin kätevästi siinä steissin vieressä, et voi pistää vähemmän päällekkin kun ei tarvi olla paljo ulkona. Eli voi olla et tuun, kerron sit lähempänä. Mul on nyt sellanen fiilis et tekis mieli hypätä joka kemut läpi. mut se muuttohomma stressaa niin hemmetisti etten voi vaan hillua ympäri klubeja
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #3
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 18.02.2007 15:49

Lainaus: Ninni

mut se muuttohomma stressaa niin hemmetisti etten voi vaan hillua ympäri klubeja

Toivotaan nyt, että se muuttohomma järjestyisi ja saisitte hyvän kämpän kivasta paikasta.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 18.02.2007 18:16

Lainaus: poison

Toivotaan nyt, että se muuttohomma järjestyisi ja saisitte hyvän kämpän kivasta paikasta.

no ei täs auta muuta ku toivoo.... Käyhän tsekkaan Baker'sin kuvat!
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #5
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 19.02.2007 19:01

Lainaus: poison

Ajattelin mennä ensi torstaina 22.2. katsastaan tämän klubin tarjonnan. Olisiko joku lähdössä mukaan ? Tapaaminen olisi asemalla klo:21.00

Tällaisella voisi piristää torstai-iltaansa.
Mukaan vain
Kirjoittanut: bjorkmus (Jäsen)
  • #6
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 19.02.2007 19:08
Mä olen tulossa, kun en lähdekään vielä huomenna pois Helsingistä. Jees, Anviliin! Yritän jopa muistaa olla ajoissa asemalla.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #7
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: poison
  • Lähetetty: 19.02.2007 19:29

Lainaus: bjorkmus

Jees, Anviliin! Yritän jopa muistaa olla ajoissa asemalla.

No niin , nyt on jo ilmoittautunu:
-Bjorkmus
-Poison
-Ninni
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 19.02.2007 22:34
Joo, Ninni ilman kysymysmerkkiä....
Kirjoittanut: Pearly (Jäsen)
  • #9
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 20.02.2007 02:20

Lainaus: Ninni

Tohon Lostiin oon ihastunu ihan totaalisesti nyt, se Anvil tuntuu niin läävältä siihen verrattuna


Kiitos, lämmitti mieltä! Vaikka en meillä mitenkään kilpailuasetelmaa näekään, sen verran erilaisia olemme kuitenkin... kummallekin yleisönsä, ja mieluusti molemmille!
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 20.02.2007 12:38

Lainaus: Pearly

Kiitos, lämmitti mieltä! Vaikka en meillä mitenkään kilpailuasetelmaa näekään,

Oon ollu molemmissa Losteissa, ja siel on niin tyylikästä porukkaa, sellanen musa joka pakottaa tanssilattialle (olin ihan hiessä viime lauantainakin ), ja jotenkin vaan kaikki niin kohdallaan, et siel tulee sellanen fiilis et "Mä oon nyt siellä minne mä kuulunkin". En hauku Anvilia, mut siellä muijien veskissä sai joka kerta kuulla kun jengi valitti kuin paljon "taviksii" siel oli ja plää plää. Ja irvistelin lähes jokaisen uuden biisin alkaessa vaikka toivoin parempaa. Mut oon käyny Anvilissa vaan kerran, täytyy nyt kattoo mikä meno siel on ylihuomenna. Mut seuraavaa lostia jo kaipailen tässä. Aijoo, ja kuvia sieltä tulee galleriaan tänään. Ainut mikä harmitti oli se, kun kameran paristot loppu, ja sain vaan muutaman foton. Muuten, perfect!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 43 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!