Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

CURIUM METAL FEST 2-3.3 Gloriassa! Ei ikärajaa!!!!

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 10.03.2007 14:29
tuleeko niitä kuvia joskus, jotta sitten pääsisi omaa naamaa häpeämään? O_o
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #42
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 10.03.2007 14:31

Lainaus: Iiriva

tuleeko niitä kuvia joskus, jotta sitten pääsisi omaa naamaa häpeämään? O_o

Ninnin tietokone temppuilee, mutta varmaan hän laittaa niitä kuvia pian
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 11.03.2007 02:40
Ei temppuile kone enää, kuten huomaatte Joten kuvat tulee huomenna, ja niitä on sit tosiaan yli 60.. Ilmotan sit heti ku niitä voi mennä kattoon (eli laitan sen perinteisen uuden viestin et miittikuvat galleriassa jne)
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 11.03.2007 02:43

Lainaus: Iiriva

bändeistä otetut kuvat voisi pistää sinne muuten tyhjään "keikat"-kansioon ja ihmisistä otetut kuvat sinne miitteihin? Olisi selkeämpää.

No kun siinä on se, et lähes joka bändikuvassa joku meistä neljästä poseeraa siinä kuitenkin ja bändiä näkyy vähän takana On mul niitä pelkkiä bändikuviakin, mut ajattelin etten laittais ollenkaan, koska joka bändistä on kuiteski joku sellanen kuva jossa esim te moshaatte siinä etualalla tms. (eli sellaset kuvat tulee tietty galleriaan)
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 11.03.2007 11:10

Lainaus: Ninni

te moshaatte siinä etualalla tms. (eli sellaset kuvat tulee tietty galleriaan)


Voi ei! xD

ja juuri sitten Dragulasta ja minusta pitää olla niin paljon kuvia... O_____o mutta onneksi on sitten muitakin.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 12.03.2007 19:01
tuleeko niitä kuvia ollenkaan?
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 17.03.2007 20:45
Ja voi järkytys tuota ensimmäistä kuvaa Dragulasta ja miusta! Mieheke ei pitänyt yhtään...
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 18.03.2007 00:26

Lainaus: Iiriva

Ja voi järkytys tuota ensimmäistä kuvaa Dragulasta ja miusta! Mieheke ei pitänyt yhtään...

ollaan ylläpitäjän kaa taisteltu noiden kuvien kaa koko hemmetin ilta, ja se sai ekat 6 kuvaa laitettua sinne, ja niitä ois 60. Nyt se ei enää vastaa mailiin ja oon hukannu sen kännynumeron. oisin välttämättä halunu laittaa ne lauantain puolella tonne galleriaan kaikki, mut ei taida onnistua ku se on varmaan karannu nukkumaan. Ajattelin et noita kuvia nyt kaikki kerkeis ihmetteleen huomisen päivän, ja sit illalla laitettais viime keskiviikon traumakuvat sinne ennen maanantain miittiä, josta taas tulee lisää kuvia. Mut ei voi nyt mitään ellen saa Peteä kii nyt. Mut viimestään huomenna päivällä ne kaikki kuvat on siellä. Yritän karsii omia naamoja sun muita pois ja bändeistä laitoin vaan 1-2 kuvaa jokaisesta. Ettei niitä tulis ihan kuuttakymmentä. Mut Iiriva, teistä on erittäin hyviä kuvia tulossa sinne, ja haluun äkkiä myös ne alkuillan kuvat sinne et foorumilaiset pääsee katteleen uusia naamoja.
Kirjoittanut: Kuutar (Aktiivi)
  • #49
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 18.03.2007 19:14

Lainaus: Ninni

ja haluun äkkiä myös ne alkuillan kuvat sinne et foorumilaiset pääsee katteleen uusia naamoja.


onko kuvia siis vielä tulossa lisääkin?
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 18.03.2007 19:23

Lainaus: Kuutar

onko kuvia siis vielä tulossa lisääkin?

Ei kun mä meinasin eilen sitä, et kun me saatiin ylläpitäjän kaa ne Curium-kuvat sinne (ne piti tietty laittaa ekana, et ne tulis viimisiks) niin harmittelin et jos ne alkuillan kuvat (Baker'sissa otetut) jää laitettavaks joskus paljon myöhemmin kun en saanu hetkeen ylläpitäjää kiinni. Mut saatiinhan ne kaikki laitettuu. Kyl mä karsin niitä ihan v'tusti, koska niitä oli eka yli 80 kuvaa koko illalta, sit ajattelin laittaa n 60 galleriaan, mut lopulta laitoin vaan 30. Siitä syystä et monet kuvat oli niin samankaltasia, ja siellä Baker'sissa oli otettu sellasii kuvii et vaan mun naama loisti valkosena siinä ja kaikki muut oli selin kameraan! Niin deletoin kaikki sellaset.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 37 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!