Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Viimeisin biisi, joka jäi soimaan päähän?

Kirjoittanut: Myria (Aktiivi)
  • #921
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 06.07.2009 19:17
Kilahdin eilen kuuntelemaan The Birthday Massacren Happy Birthday -biisiä vähän liian monta kertaa, ja tänään se saapui ajallaan pyörimään päässäni repeatilla.
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #922
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 06.07.2009 23:24
Guarda che Luna

Suomalaiset varmaan paremmin tuntevat nimellä Hopeinen kuu. On se vaan niin tarttuva biisi.
Kirjoittanut: BlackBird (Jäsen)
  • #923
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 07.07.2009 00:08
Mulla soi päässä koko ajan joku aivan ihme svenne banan biisi. Tuli päiväl radiosta..
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 07.07.2009 00:42
Project Pitchfork- Requiem (soittivat muuten ekana Lumouksen keikalla)
Kirjoittanut: Wednesday (Jäsen)
  • Lähetetty: 07.07.2009 10:05
Papa Zai: Gimme Di Music O__o ..jo toista päivää X(
Kirjoittanut: Elegia (Aktiivi)
  • Lähetetty: 07.07.2009 15:18
Jonathan Davis (Korn) - Forsaken
Kirjoittanut: näköharha (Jäsen)
  • #927
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 08.07.2009 00:32
Mua nyt kyllä huvituttaa jo valmiiksi tämä päässäni soiva biisi, mutta otan riskin ja jaan sen teidän kanssanne Eli siis tätä ihastuttavaa Frendit-sarjaa katsovat saattavat tietää kyseiseisen Smelly Cat -biisin Ei voi olla naureskelematta ja laulamatta itsekin, tunteella Lisa Kudrow tekee sen parhaiten!

Smelly cat, smelly cat
What are they feeding you?
Smelly cat, smelly cat
It's not your fault

They won't take you to the vet
You're obviously not their favourite pet
You may not be a bed of roses
And you're no friend to those with noses
Kirjoittanut: Natassja (Jäsen)
  • #928
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 08.07.2009 12:24
Voi miksi päässäni soi lakkaamatta Jonnan Minttu sekä Ville vai mikä piru nyt onkaan. Mikä ihmeen pussauskoppi? Sellainen kuin oli Helsingin Herculeksessa?
Kirjoittanut: Tiragen (Nimetön)
  • Lähetetty: 08.07.2009 14:45
Bauhauksen Bela Lugosi's Dead on soinut päässä jo pienen hetken. Se laulajan ääni vain on niin jotain
Kirjoittanut: Mortti (Aktiivi)
  • #930
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 08.07.2009 16:46
The Odyssey... ei olisi pitänyt kuunnella aamulla siivotessa Orgya :<

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 12 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!