Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

päättömiä kysymyksiä

Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • Lähetetty: 23.09.2007 00:13
et tietenkään.

elävätkö hullut todellisuutta ja täysjärkiset harhaa?
Kirjoittanut: nocturnal_chimaira (Nimetön)
  • Lähetetty: 23.09.2007 00:44

Lainaus: darkAngel

et tietenkään.

miksen oikein usko..

Lainaus: darkAngel

elävätkö hullut todellisuutta ja täysjärkiset harhaa?

Ei, tuo on masentuneiden taulukko ( masentuneet elävät todellisuudessa, normaalit elävät valheessa )
Hullut on vaan hiukan omaperäisempiä
Kirjoittanut: diamond_385 (Aktiivi)
  • #1 253
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.09.2007 01:12
Why's the rum always gone?
Kirjoittanut: Morfinsia (Aktiivi)
  • Lähetetty: 23.09.2007 12:42
Siksi.

Miksi minä en enää pysty kontrolloimaan itseäni niinkuin ennen?
Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #1 255
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.09.2007 13:33
Koska vanhuus iskee.

Miksi olen vain sisällä ja kirjoitan, kun ulkona on pirun hyvä ilma ja voisi vaikka mennä kuvaamaan tai jtn?
Kirjoittanut: nocturnal_chimaira (Nimetön)
  • Lähetetty: 23.09.2007 13:35

Lainaus: raavittu

Miksi olen vain sisällä ja kirjoitan, kun ulkona on pirun hyvä ilma ja voisi vaikka mennä kuvaamaan tai jtn?

nokun syö oot vaan semmonen sisäihminen =]


>:[ miksei mikään loksahda kohdalleen
Kirjoittanut: vampirequeen (Jäsen)
  • Lähetetty: 24.09.2007 11:33
Koska on ihan peetä tää elämä vähän väliä


miksi kuuntelen taas pelkkiä evanescencen itkubiisejä ja kyynelehdin muistelen..? turhaanko??
Kirjoittanut: vampirequeen (Jäsen)
  • Lähetetty: 24.09.2007 11:34
ja kohta käyn kirjailemassa runon tonne runoja keskusteluun..
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • Lähetetty: 24.09.2007 11:39

Lainaus: vampirequeen

miksi kuuntelen taas pelkkiä evanescencen itkubiisejä ja kyynelehdin muistelen..? turhaanko??


Ei, et turhaan joskus se on vaan tarpeen.


Miksi maailmassa on niin paljon pahaa?
Kirjoittanut: Evelyn (Aktiivi)
  • Lähetetty: 24.09.2007 13:29
Koska jos ei oo pahaa niin ei voi olla hyvää


Miksi kompostissa ei ole valoja?

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 11 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!