Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

päättömiä kysymyksiä

Kirjoittanut: diamond_385 (Aktiivi)
  • #2 021
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 20.12.2007 15:59
^ tilaa ne superhyperpika yoimituksella kotiisi...

Miksi on aina nälkä ja koko aika jano?
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • Lähetetty: 20.12.2007 18:08
koska jos ne häviäisivät kokonaan niin olisi jo aika tilata uus nukkumapaikka (siis hautapaikka, eli olisi koulut jos joku ei älynnyt tuon jutun ideaa)

jos inspiraatio katoaa, tuleeko se takaisin ikinä?
Kirjoittanut: DarkMessiah (Aktiivi)
  • Lähetetty: 20.12.2007 21:32
Tulee, kunhan vain jaksat odottaa hieman.

Mitä muori sanoo kun näkee uuden tukkani?
Kirjoittanut: kalmakalle (Aktiivi)
  • Lähetetty: 20.12.2007 21:34
Oh Jeah boy. mites tollein?

Miten onkaan niin hyvä fiilis?
Kirjoittanut: Dark Eyes (Inkvisiittori)
  • Lähetetty: 21.12.2007 11:10
tilastollinen poikkeama.

Miksi taaskaan mikään ei mene niinkuin pitäisi?
Kirjoittanut: Irodorareta (Aktiivi)
  • Lähetetty: 21.12.2007 12:26
Koska elämä ei ole reilua. Yksinkertaista.

Miksi ei voisi olla jo joulu?
Kirjoittanut: mlrd (Aktiivi)
  • Lähetetty: 21.12.2007 16:25
koska joulupukki ammuttiin alas rion slummin yllä...

voiko sialla olla joulumieltä?
Kirjoittanut: Morfinsia (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.12.2007 16:05
Voi.

olenko minä todellakin niin surkea tapaus että äidilläkin on oikeus räkiä päälleni?
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.12.2007 16:42
ei kenelläkään ole oikeutta räkiä kenenkään pääle.

miksi ihmiset käyttävät toisia ihmisiä ja heidän kurjuuttaan nyrkkeliysäkkeinä?
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • Lähetetty: 22.12.2007 19:05

Lainaus: darkAngel

miksi ihmiset käyttävät toisia ihmisiä ja heidän kurjuuttaan nyrkkeliysäkkeinä?

Ihminen on niin kovin julma peto.

Miksi minulle ei voi jo pikkuhiljaa alkaa tulemaan parempaa oloa?

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 14 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!