Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

me mässäilijät...

Kirjoittanut: Malys_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.07.2008 22:41
Tää juuttunu Raffeleihin.x/ Tosin päässy irti niistä nyt ainaki vähäks aikaa enkä aio ostaa ennenku on tyyliin "pakko" tilanne... Muista sipseistä en niinkään välitä ja karkkiakin tulee naposteltua nykyään harvemmin, onneksi...x).
Viinirypäleet nannaa, porkkana nannaa. Vesimeloni herkkua, samoin kurkku.

Ruisleipää tulee syötyä ihan liikaa... Helevetti kun tuli keksittyä leipomo josta saa nii herkkua uunituoretta ruisleipää, nam nam!

Kalinka-jogurtit myöskin yksi pahe...
Kirjoittanut: BlackLotus (Jäsen)
  • Lähetetty: 24.07.2008 20:13
Werhner's Originalit (kirjoitin varmaan väärin) on aivan Niitä on pakko saada aina välillä.
Ja kuivatut banaanilastut, vaikkakin hintaa tulee vähän enemmän kuin muille.
Sekä suklaa...
Niinja banaanijogurtti, lisättynä murot. Pari kuukautta sitten en muuta syönytkää kuin jogurttia ja muroja.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #783
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 24.07.2008 21:05
Mmmm... Tuoreita kirsikoita.

Ja wanhan ajan vanilja jäätelöä johon on sekoitettu kaakaojauhetta. Jotain parhautta.
Kirjoittanut: Morningstar_ (Aktiivi)
  • #784
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 25.07.2008 00:16
mä mussutan parhaillaan cola-metrilakuja lintsiltä ostin
Kirjoittanut: snowwiewolf (Jäsen)
  • #785
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 25.07.2008 07:46
Lidlistä saatava kerma suklaa, suffelipuffit, Fazerin sininen... mmm

Juustonaksut ja feta ovat jäänet vähemmälle, mutta eiköhän niitäkin tartu kaupassa käteen jokupäivä.

Lainaus: BronzeRain

wanhan ajan vanilja jäätelöä johon on sekoitettu kaakaojauhetta.


*kuola valuu* miksen ole itse keksinyt tuota? Rakastan vanhanajan vaniljaa ja vanhan ajan suklaata, pitää heti kokeilla
Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #786
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 25.07.2008 10:15

Lainaus: BlackLotus

Ja kuivatut banaanilastut

Tuon tapaiset "vähän terveellisemmät" mässyt ovat todella hyviä ja hyvä vaihtoehto sukaalle ja muulle. Mutta ovat sitten järkyttävän kalliitakin
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #787
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 25.07.2008 10:19
oli suklaarusinoita, vanilja jäätelöä ja tuoreita mansikoita. että oli hyviä. ja totta kai kun me niitä 30 litraa saatiin (setä viljelee mansikoita ja seiltä siis saatiin ILMASEKS) niin ne perattiin ja pakastettiin. eilen oli vielä pieni mansikan tuoksahdus käsissä. oli oikeestaan kiva kun pääsi siivoamaan mansikoita. ja arvatkaapa kuinka monta litraa meni pakkaseen asti. 26, loput kolmestakymmenestä litrasta meni siivotesa suuhun. (isä ja äiti oli siis kans siivoamassa).
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #788
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 25.07.2008 12:19
Jogurtti rusinat.. Naaaam..
Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #789
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 25.07.2008 14:17
Kinuskimansikkakakkua
Kirjoittanut: azazel (Jäsen)
  • #790
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 25.07.2008 15:39
Kahvii ja täysjyväkorppuja... Nami.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 9 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!