Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kengät

Kirjoittanut: jeeves (Aktiivi)
  • #91
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 26.04.2007 14:29
jee : D ne on vaa just nätimmät teillä joil on pienemmät jalat.. miun pitäis ostaa jotku sellset vähä sirommat kengät. muttei ikinä enää piikkikorkkareita :P
Kirjoittanut: QueenOfWinter (Jäsen)
  • Lähetetty: 26.04.2007 16:32
Mmm... Kenkiä

Minulta löytyy:
http://www.pleaserusa.com/pic/Con108-bpu.jpg
http://www.pleaserusa.com/pic/RAN301-BPU.jpg
http://www.pleaserusa.com/pic/slush-249-bpu.jpg
http://www.pleaserusa.com/pic/CHARADE-12-BSTR.jpg

Ja nämä tilasin juuri:
http://www.pleaserusa.com/pic/daisy-20BW.jpg
Kirjoittanut: jeeves (Aktiivi)
  • #93
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 26.04.2007 16:44
ihania kenkiä 8 )
Kirjoittanut: M Chaosbreather (Nimetön)
  • Lähetetty: 26.04.2007 18:37
Minullakin oli nuo concordit mutta musta-punaisena tai tummanpunaisena.
Cherry eli kirsikka oli muistaakseni väri mutta punainen oli lähinnä kiiltona ja remmejen reunoissa muuten näyttivät aikalailla mustalta.

Piti vaan myydä pois ku olivat liian isot, pyörivät vaan jaloissa.
Balleriinatkin myin pois kun en "osannut" käyttää. Tosin mie haluasin just kesäksi hamosen kanssa nuo Pinstripe CHARADEt...
Kirjoittanut: QueenOfWinter (Jäsen)
  • Lähetetty: 26.04.2007 18:40
Mulla vähän sama vika noiden concordien kanssa. Hieman liian isot, vielä kun ovat aika leveää mallia. Saa nähdä osaanko käyttää noita balleriinoja, kun olen tottunut korkoihin

Nuo charadet ovat kyllä ihanat kengät. Ja jopa melko mukavat jalassakin.
Kirjoittanut: Velvet Grey (Nimetön)
  • Lähetetty: 26.04.2007 20:34

Lainaus: M Chaosbreather

Piti vaan myydä pois ku olivat liian isot, pyörivät vaan jaloissa.


Liian isoihin kenkiin voi käyttää villasukkaa. Omistan paritkin liian isot mutta niiiiin ihanat kengät, etten suostu luopumaan niistä . Ja niiden jälleenmyyntihinta tuskin olisi järin suuri, jalkani kun hankaavat toisiaan kävellessä -> kengät täynnä naarmuja.
Kirjoittanut: M Chaosbreather (Nimetön)
  • #97
  • • Muokkasi: M Chaosbreather
  • Lähetetty: 27.04.2007 11:25

Lainaus: Velvet Grey


Lainaus: M Chaosbreather

Piti vaan myydä pois ku olivat liian isot, pyörivät vaan jaloissa.



Liian isoihin kenkiin voi käyttää villasukkaa. Omistan paritkin liian isot mutta niiiiin ihanat kengät, etten suostu luopumaan niistä


Juu, niitä olisi tietysti voinnut käyttää mm. talvella villasukan kanssa mutta möin ne, että sain ne kengät joista haaveilin aikaisemmin.
Noissa ei ollut vetoketjua vaan remmit, nykyissä on nyöritys ja vetoketju. Itse tykkään käytännöllisimmistä kengistä/saappaista jos joutuu useamminkin ottamaan kengät jalasta.
Kirjoittanut: M Chaosbreather (Nimetön)
  • #98
  • • Muokkasi: M Chaosbreather
  • Lähetetty: 30.04.2007 21:38
Tulikin tuossa mieleeni, että mie laitan (mieheni pakotti), että jotain kenkiä tässä myyntiin, eli ainakin olisi ehdottomasti lähdössä Demonian Ranger 302-saappaat. En kerinnyt noita kauan käyttää mutta pitää myydä nuo tieltä, koska en saa muuten n. 5-6 vuotta haaveilemiani kenkiä ja nyt sain luvan ostaa ne jos hankkiudun eroon. Eli nämä ainakin myydä:

* Demonian Ranger 302-saappaat
* New Rockimaiset metallikantaiset nilkkurit
* Teräskärki maiharit
* Varmaan ehkä toiset buutseista (en tiedä vaan kummat, punaiset vai mustat)
* Mustat nilkkurit
* Nahkaiset noitakärkiset nilkkurit
* Platform-sandaalit
* Nahkasandaalit
* Ja toiset mustista lenkkareista
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 01.05.2007 12:54
Eh...Ihmettelen vain, miten joku toinen voi muka pakottaa myymaan kenkia tai ylipaataan mitaan omaisuuta jonka itse omistaa...? Saatikka sitten antaa lupaa jonkin ostamiseen? Ei ymmarra nyt.
Kirjoittanut: M Chaosbreather (Nimetön)
  • #100
  • • Muokkasi: M Chaosbreather
  • Lähetetty: 01.05.2007 14:05

Lainaus: Piiskansiima

Eh...Ihmettelen vain, miten joku toinen voi muka pakottaa myymaan kenkia tai ylipaataan mitaan omaisuuta jonka itse omistaa...? Saatikka sitten antaa lupaa jonkin ostamiseen? Ei ymmarra nyt.


No ei pakota mutta onhan se järkevää myydä tai viedä jotain pois kun tulee uutta tilalle. Ei tule liikaa kamaa ja silloin on sitten varaakin niihin kalliisiin kenkiin, jotka saisin nyt mahdollisesti huomattavasti halvemmalla ja AITO nahkaiset vielä! Meidän talouspää on kuitekin tuo meidän äijä, vaikka mie ne paperisotkut aina hoidankin ja tasaisesti maksetaan laskut. Sanoihan tuo sitten kun näytin surkealta, ettei tarvitse niitä rakkaita rangerita myydä. mutta toisaalta en tee niillä mitään jos saan ne aitonahkaiset.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 43 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!