Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Miittiä Kaakkois-Suomeen

Kirjoittanut: mlrd (Aktiivi)
  • Lähetetty: 01.04.2010 00:45

Lainaus: DeadlyNightshade

Lappeenranta kyllä käy minullekin, jos kimppakyyti järjestyy. Riippuen tietenkin siitä, olenko Kouvolan ympäristössä silloin.

Koeta olla. Tai oikeastaan, ole.

Lainaus: darkAngel

Toki, Kouvolaan menee ehkä hiukan vähemmän rahaa tulla mutta miä kannattaisin silti tuota Lappeenrantaa.

Kouvolaan asti jos pääset niin loppu hoituu kyllä.

Lainaus: Chuuko

ja jollain autollalinjamobiililljunalla kyllä täältä pääsee paikalle.

Pyydä vielä yksi kipale mukaan niin ei jää auto vajaaksi.

Takapaksiin mahtuu vielä yksi iso tai pari pientä pimeästä pitävää.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #552
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.04.2010 12:00
"Koeta olla. Tai oikeastaan, ole."

Kylhämmää, jos on rahaa.
Kirjoittanut: Chuuko (Jäsen)
  • #553
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 01.04.2010 17:25
Kaihomieli ja setä voidaa tunkea autoon kans jos mahtuu.

Noniin kultaset. Osanottajat ja kyydit on kohta kaikilla selvät, mutta suurin kysymys on selvittämättä: ajankohta?
Kirjoittanut: Sire (Aktiivi)
  • #554
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 01.04.2010 19:07
Eiköhän tuota taas vois tulla paikalle jos ja kun miitti järjestyy. Tuo ehdotettu pikniktyylinen miitti vapun lähettyvillä olisi kiva, mutta se tietty edellyttää vähän enemmän olosuhteilta. Vaikka lumet olisivat sulaneet, niin voi olla vielä turhan märkää/kuraista. Toivotaan kuitenkin parasta
Kirjoittanut: Severana (Jäsen)
  • #555
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 04.04.2010 23:17
darkAngel ja Sire
Helpoitenhan tänne pääsee Mikkelistä bussilla. Junalla joutuisi kiertämään Kouvolan kautta, johon ainakin menisi älyttömästi aikaa, vaikka sieltä saisikin kyydin eteenpäin. Sitä paitsi bussi tulee mukavasti Lappeenrannan keskustaan asti, junalta taas joutuu kävelemään jonkun verran. Uskoakseni juna on myös muutaman euron kalliimpi. Jos ostaa matkahuollosta meno-paluun bussilla, niin siitä saa vähän alennustakin. Tietysti hinta riippuu myös siitä, onko teillä tällä hetkellä opiskelijakorttia käytössä.
Omat päivämääräehdotukseni ovat lauantait 24.4., 8.5. ja 15.5.
Kirjoittanut: Chuuko (Jäsen)
  • #556
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 05.04.2010 10:04

Lainaus: Severana

Omat päivämääräehdotukseni ovat lauantait 24.4., 8.5. ja 15.5.


Minä myös. Noina päivinä ei näillä näkymin ole mitään tiedossa, mikä tahansa käy.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #557
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 05.04.2010 10:13
Olen tulossa Kouvolaan vasta 29.4., mutta tulen sitten seuraavaan miittiin.
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #558
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 05.04.2010 17:02

Lainaus: Severana

Helpoitenhan tänne pääsee Mikkelistä bussilla.

Saa nähdä vaikka saisi auton käyttöönsä ja sillä tulisi.

Lainaus: Severana

Omat päivämääräehdotukseni ovat lauantait 24.4., 8.5. ja 15.5.

Nuo päivät sopivat mullekin.
Kirjoittanut: Chuuko (Jäsen)
  • #559
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 08.04.2010 23:05
No ehdotan päiväksi 8.5. Vastalauseita? Parempia ehdotuksia?
Kirjoittanut: Severana (Jäsen)
  • #560
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 08.04.2010 23:10
^Mulle ei sittenkään sovi 8.5., tuli muuta pakollista menoa. Entäs tuo 15.5.?
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 16 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!