Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Miittiä Kaakkois-Suomeen

Kirjoittanut: Chuuko (Jäsen)
  • #631
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 24.06.2010 10:37
Jees, miitti 7. heinäkuuta, tapamispaikkana Kouvolan matkakeskus, kellonaika riippuen osallistujien bussi/juna-aikatauluista.


Azrael on lappeenrannasta, muttei ilmeisesti kykene paikanpäälle?
Entäpä Silver_hair, Severana, Dark Soul, Astra Zorin ja kumppanit?
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #632
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 24.06.2010 22:26
Hyvin sopii nyyttärit, kaikki tuo syötävää ja juotavaa (nesteytyksestä on huolehdittava)!
Kirjoittanut: Dark Soul (Jäsen)
  • #633
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 27.06.2010 16:35
Valitettavasti minäkään en pääse. Olen sillä viikolla Helsingissä
Kirjoittanut: Severana (Jäsen)
  • #634
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 28.06.2010 23:35
Kas, tässäkin ketjussa on vaihteeksi elämää!

Valitettavasti en pääse paikalle. 7.7. on pyykinpesupäivä kaiken matkustelun/veneilyn välillä ja seuraavana aamuna lähdetään aikaisin taas reissuun. En onnistu mitenkään saamaan perhettä matkakuntoon, jos en käytä edellistä päivää valmisteluihin ja pakkaamiseen!

P.S. Onnittelut Roudattarelle näin etukäteen! (Ja myös eräälle, joka vietti synttäreitään sunnuntaina. Bongasin aikoinaan jostain synttärisi päivämäärän ja se jäi mieleen, sillä meillä juhlitaan myös 27.6. )
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #635
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 29.06.2010 12:05
Kiitoksia onnitteluista, minä olen varmaankin se eräs jonka 19-vuotisbileitä vietettiin 27.pv ;D

Mitenkäs se nyyttärijuttu, varmaan helpointa että kaikki tuovat jotain safkaa? :>
Kirjoittanut: Chuuko (Jäsen)
  • #636
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 29.06.2010 17:53

Lainaus: DeadlyNightshade

Mitenkäs se nyyttärijuttu, varmaan helpointa että kaikki tuovat jotain safkaa? :>


Varmaankin. Voin tuoda lisäksi jonkinnäköisen peittoasian, johon nätisti pyytämällä lupaa voi päästä seurakseni istuskelemaan.
Voisin vaikkavaikka.... leipoa jotain. Luls.
Mutta moneltas ihmiset on paikanpäällä? Tuleeko miggeliläiset taas tuolloin yhdeltätoista, ja lappeelaiset puoli yksi?
Kirjoittanut: Damianos (Jäsen)
  • Lähetetty: 29.06.2010 19:45
Tän juna ois perillä klo 12:17
Kirjoittanut: Roudatar (Aktiivi)
  • #638
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 29.06.2010 20:14

Lainaus: Chuuko

Voisin vaikkavaikka.... leipoa jotain. Luls.

Mulla oli sama mielessä..
Mut juu, eiköhän se aikataulu ole tuo sama vanha.
Kirjoittanut: Signum (Jäsen)
  • #639
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 29.06.2010 20:48
Vuosilomani puolikkaan kunniaksi voisin ajatella saapuvani miittiin, haluaisin nimittäin hoitaa erään muunkin asian sieläpäin kuntoon. Mitään varmaksi en silti lupaa, vaikka mieleni tekisi.
Yrittäkää tosiaan saada suuri poppoo kasaan, ilmoittelen tässä tosiaan myöhemmin...
Kirjoittanut: Kalmankoura (Jäsen)
  • #640
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 30.06.2010 00:19

Lainaus: Signum

Vuosilomani puolikkaan kunniaksi voisin ajatella saapuvani miittiin


Heheii.. Jätkähän aloittelee jotai Suomi-sightseeinkiä myös.
Ite en voi leipoo, ko oon mökil, enkä tiä mitä sielt sais mukanaan tuotua, sen näkee sitten ja mie en käy koneel enää 3.7 jäläkee, joten jos tulee miittimuutoksia, tai aikataulut varamistsuu vasta sen jäläkee ni joku voisi informoida miuta puhelimitse. Itelläni on Chuukon numero, mikäli se ei oo vaihtunu tässä aikojen saatossa. Signumilla ja Damianoksella on lisäks miu numero.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 30 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!