Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

miittiä tampereelle?

Kirjoittanut: Signum (Jäsen)
  • #421
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.09.2009 22:15

Lainaus: Rowena

Kuis, liukeniko sieltä muutkin kuin minä?

Juu, omalta kohdaltani kello 2:00. Mutta juu, kiitoksia kaikille, kestitte taas kiitettävästi aneemisuuttani.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 16.09.2009 18:20
NYT MIE OON TÄÄL TARUISELLAAAVEELLA NETISSÄ KUN TOSIAAN OMA MODEEMI RIKKI. ELI SUUUUURKIIIITOKSET KAIKILLE TAMPEREEN MIITTAILIJOILLE JA SCHATTENISSA OLLEILLE, HYVÄÄ SEURAA OLITTE. KUVIA OTIN TIETTY REILUSTI KUTEN AINA, JA HETI KUN NETIN SAAN KUNTOON NIIN LAITAN MIITTI+SCHATTEN-KUVAT TEIDÄN NÄHTÄVÄKSENNE!
Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #423
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 16.09.2009 18:26
Olisi kiva nähdä muidenkin ottamia kuvia , kun niin monella oli kameraa mukana
Signum ja Kalmankoura
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 16.09.2009 18:30

Lainaus: Unholysacrament

lisi kiva nähdä muidenkin ottamia kuvia , kun niin monella oli kameraa mukana
Signum ja Kalmankoura

NIIMPÄ!!! NYT VASTA MUISTIN. MUT MULTA NIITÄ AINAKIN TULEE PIAKKOIN!!!
Kirjoittanut: gothicknight (Jäsen)
  • Lähetetty: 17.09.2009 00:33
Gothicknightkin kiittää muiden seurasta. Kivaa oli, otetaan joskus toistekin
Ja saa sitä tänne munkin lääniin tulla kyläilemään, aina kahvit keitetään.
Kirjoittanut: Signum (Jäsen)
  • #426
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: Signum
  • Lähetetty: 17.09.2009 19:01
URL

(Ongelmia kompuutterin suojauksen kanssa, mut sainpa linkin toimiin:prkl
Tosiaan, ylläolevan linkin takaa paljastuu kahden edellisen miitin otoksia. Jos kiinnostaa niin kantsii käydä vilkaseen nopeasti, ennenkuin ehdin deletoimaan kuvat pois koko valtakunnan nähtäviltä. Uskaltauduin lisäämään myös joitakin Kalmankouran otoksia, omin lupineni!
Kirjoittanut: MustaHukka (NeppaGootti)
  • Lähetetty: 17.09.2009 19:16
"Tee Jussi onnelliseksi ja kommentoi kuvia. " Vähän hörähdin tolle tekstille
Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #428
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 18.09.2009 17:46
Minusta ei taida onnistua ottamaan kuvaa, jossa en jotain naamailisi
Kirjoittanut: Aural (Jäsen)
  • #429
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 20.09.2009 21:37
Okei, nyt olen saanut kokea tarpeeksi ahdistelua, joten tässä tulee viimein Katakombi-kuvat.
Tadah~
Siinä on kaikki, en ole ehtinyt koskea niihin yhtään, en rajata, poistaa punaisia silmiä tai editoida mitenkään muutenkaan. Ei sillä, että huvittaisikaan, kun kuvien laatu on mitä on. Niin, ei tarvitse itkeä näyttävänsä tyhmältä, ei noissa olosuhteissa tuolla kameralla ja parhaassa tapauksessa hidas täsmäys -salamalla otetuissa kuvissa kukaan näytä hyvältä. Onnekkaimmat sentään säilyttivät nenänsä.
Kirjoittanut: groomeri (Aktiivi)
  • #430
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: groomeri
  • Lähetetty: 21.09.2009 06:59
Hihi, ja mulla on tossa ekassa kuvassa kaksi nenää

Koskas seuraava miitti? Miitataanko vielä ennen pyhäinpäivää vai pidetäänkö sitten kunnon pirskeet kuolleitten muistopäivänä? Itse ehdottaisin vielä 10. tai 17. lokakuuta hyväksi päiväksi, halloweeni-miitti voisi olla 31. päivä, kun se kerran osuu lauantaille.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 5 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!