Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

CMX

Kirjoittanut: Lycantrophia (Jäsen)
  • #51
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 02.06.2009 20:13
CMX:stä pidän ja sitä on kertynyt hyllyyn seitsemän levyn verran,mutta ehkä jotenkin se,että olen bändiin tutustunut ystävän kautta joka on kova fani toimii minulle jonkinlaisena hillitsevänä tekijänä.Tavallaan CMX on hyvin voimakkaasti hänen juttunsa siinä missä eräät toiset asiat ovat minun keppihevoseni.
Hieman harvakseltaan CMX soittimessani pyörii,mutta aina kun niin tapahtuu ihmettelen miksen kuuntele heitä useammin.Erityisesti Yrjänän sanoituksista pidän.Lisäksi hänellä on viehättävän matala ääni puhuessaan ja toisinaan laulaessaankin.Minulla on ehkä aivan piskuinen heikko kohta moiselle .Nämä kun yhdistetään niin täytyy sanoa,että esimerkiksi äänitallenne jossa Yrjänä itse lukee Arcanaa ja Rotaa on varsin nautittava.Olen hankkinut itselleni kaikki A.W:n runokokoelmat ja Mechanemaa lukuunottamatta pidän niistä kovasti.Suosikkilevyä en osaa sanoa,mutta mielestäni CMX:n kultakausi sijoittuu 90-luvun puolelle.Huolimatta siitä että Aion ja Talvikuningas olivat selkeästi positiivisia yllätyksiä en välitä juuri lainkaan niiden väliin jääneestä Pedot-levystä.Toisinaan minunkin korvani kuiskivat minulle epäilyksiään tekotaiteellisuudesta.
Kirjoittanut: barabbas (Jäsen)
  • #52
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 01.03.2010 10:17
Olisiko hyvä idea järjestää jonkinlainen CMX- ja A.W. Yrjänä -aiheinen iltama? Kiinnostaisiko ketään?
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #53
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.03.2010 11:52
Mihin päin Suomea?
Kirjoittanut: barabbas (Jäsen)
  • #54
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 02.03.2010 08:22

Lainaus: DeadlyNightshade

Mihin päin Suomea?

Etelä-Suomeen. Esim. pääkaupunkiseudulle.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #55
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 02.03.2010 18:53

Lainaus: barabbas

Etelä-Suomeen. Esim. pääkaupunkiseudulle.


Hmmh, okei sitten.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 6 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!