Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Festarit

Kirjoittanut: Kuunsilta (Valokuvavastaava)
  • #61
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 10.01.2007 10:09
kannattaa käydä, jos ei tykkää animesta niin ropecon on siitä melko vapaa

se tunnelma on kyllä taas ensi syksynä niissä koettava
Kirjoittanut: Ximmo (Aktiivi)
  • #62
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 10.01.2007 12:06

Lainaus: Kuunsilta

jos ei tykkää animesta niin ropecon on siitä melko vapaa


No en tykkää animesta, mutta miks silti menisin ropeconiin? Ihan yhtä vähän tykkään ropesta kuin animesta.

Niin jotta käsittääkseni tämän keskusteluketjun ensimmäinen tarkoitus oli jutustella rokkifestareista, pian täällä nousevat esiin jo Assyt ja olutfestivaalit sun muut kissanristiäiset.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 10.01.2007 16:06

Lainaus: Kuunsilta

se tunnelma on kyllä taas ensi syksynä niissä koettava


no ota sie sit miut ens syksynä puolestas mukaa


Ximmo: ihan samahan se, olkoon vaan musiikki ja muusikot: festarit-topic, mutta kun juttu lähti jo kulkemaan, miksei niistä saisi puhua?

ja ovathan keskiaikasmarkkinatkin periaatteessa festareita ja musiikkiakin niissä soitetaan! Suht' monihan täällä tykkää keskiaikaisesta musiikista paljonkin, liitty siis asiaan

kunhan tänne ei tule vain mitään "tiimarin ale-viikko!"-tyylistä!
Kirjoittanut: Ximmo (Aktiivi)
  • #64
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 10.01.2007 16:29

Lainaus: Iiriva

olkoon vaan musiikki ja muusikot: festarit-topic, mutta kun juttu lähti jo kulkemaan, miksei niistä saisi puhua?


Joo siis kyllähän ne menee festarit-otsikon alle, mutta kun kuitenkin ketjun aloittaja puhui rokkifestareista, niin mun mielestä olis aika ok pysyä siinä aiheessa ja viedä nämä muut omaan ketjuunsa. Sinänsä aivan sama. Mutta festareitahan ne on assyt ja kaiken maailman automessutkin, soi niissäkin musiikki ja oma kulttuuri on kasvanu siihe ympärille.

Jatkakaa.
Kirjoittanut: Satyricona (Jäsen)
  • #65
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.01.2007 19:31
Tuska on vakio.
Loistavia ihmisiä, bändejä..kaikinpuolin huippufestari!
Suomessa harmittavan vähän vastaavanlaisia.
Tunnelma on aivan erilainen, kun kaikki ihmiset ovat ns. "samaa perhettä" ja kaikkia viehättää raskas musiikki ja näin.
Kerrassaan loistava festivaali.
Kirjoittanut: TheSecret (Aktiivi)
  • #66
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 14.01.2007 19:35
olen kauan halunnut tuskassa käydä, mutta ikinä en ole saanut seuraa. :| Enkä kovin mielelläni yksinkään lähtisi..
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #67
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 14.01.2007 19:45

Lainaus: TheSecret

olen kauan halunnut tuskassa käydä, mutta ikinä en ole saanut seuraa. :| Enkä kovin mielelläni yksinkään lähtisi..

No, ens kesänä sitten lähdet meidän kanssa !
Kirjoittanut: TheSecret (Aktiivi)
  • #68
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 14.01.2007 19:47
nojoo, olis kyllä niin mukava päästä sielä käymään.
Kirjoittanut: blackie (Jäsen)
  • #69
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 14.01.2007 21:36

Lainaus: TheSecret

nojoo, olis kyllä niin mukava päästä sielä käymään.


Senkus tulet mukaan :>
Kirjoittanut: Kuunsilta (Valokuvavastaava)
  • #70
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 14.01.2007 21:48
mielummin lähtisin lumoukseen, mutta tylsää olisi vain ulkona haahuilla, kun ikää ei löydy.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 60 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!