Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Sullo Gootti.net kännykkääsi, laita osoite www.gootti.mobi kirjanmerkkeihisi!

Goottifoorumi: Musiikki ja muusikot: Huonoin kappale?

  • Vastaa
Mua pelottaa jo valmiiksi se että toi Teräsbetoni tulee soimaan varmaan 3 kk joka paikassa kun en voi sietää sitä. En ole huumorintajuton mutta sen huumori on vaan mun mielestä niin lapsellista ettei oikein uppoa.

Wham Bam Thank You Ma'am!

  • Vastaa

Lainaus: Deadboy

Mua pelottaa jo valmiiksi se että toi Teräsbetoni tulee soimaan varmaan 3 kk joka paikassa kun en voi sietää sitä.

Niinpä. Ensin Lordi ja nyt Teräsbetoni.. Hermot on taas kovilla.

You have to be free to kill yourself.

  • Vastaa
Lordin ja teräsbetonin biisit.. ja monia muitakin jotka kuulostavat samalta shcaizelta.

We must play our lives like soldiers in the field But life is short i'm running faster all the time Strength and beauty destined to decay So cut the rose in full bloom 'til the fearless come and the act is done A love like blood, a love like blood..

  • Vastaa
En yhtään tykkää mistään Rap musiikista, koska sitä ei voi edes luokitella musiikiksi. Ja sit on jotain emo bändejä jotka on täyttä kuraa.

asdasd

  • Vastaa
Noooo, jos yks monesta tarvii valita niin ehdottomasti varmaankin joku hhmm... Hemmetin vaikee valita yks huono kappale.. Mutta varmaan joku Lauri Tähkä& Elonkerjuu - Rakasta Rintani Ruhjeille
Se on vaan niin hemmetin raivostuttava ja soi joka tuutista jatkuvasti...

You and me, we have no faces.They don't see us anymore.

  • Vastaa

Lainaus: Deadboy

Mua pelottaa jo valmiiksi se että toi Teräsbetoni tulee soimaan varmaan 3 kk joka paikassa kun en voi sietää sitä.



Nyt heitän nolon kommentin ja totean, että mie tykkään Teräksestä, voi ei. No joo siitä tulee hauska mieli kun kuvittelee isot miehet niin totisina laulamassa hepoilla ratsastamisesta : P
Ps. Älkää unohtako ylityyliteltyjä nahkahousuja ja eläytyvää basson soittoa..

You and me, we have no faces.They don't see us anymore.

  • Vastaa
isäni fanittaa lauri tähkää ja vihaan sitä! yhyy... vihaan etenkin "maailma on renki" biisiä se vaan on niin syvältä!

mitä mie teen elämälläni?!?

  • Vastaa
En ole koskaan voinut kuvitella että Apocalyptica herättäisi inhoa, mutta tuo SOS-biisi yrjöttää. Se ei ollut alun alkaenkaan mikään huippubiisi, mutta tämän kaiken voimasoiton jälkeen siitä on tullut ihan hirveä, lähentelee jo melkein Vatvomon Mikä Riesaa.

"I reject your reality and substitute my own!" - Adam Savage

  • Vastaa
kaikki rap on shesseä, rihannan umbrella pistää v*tuttamaan ja se expertin mainos "hai! expert hai! didudidu hai! expert hai! jne..."

Start bleeding, stop breathing. I take your life, I am defeating. Bind torture and kill!

  • Vastaa

Lainaus: Deadboy

Mua pelottaa jo valmiiksi se että toi Teräsbetoni tulee soimaan varmaan 3 kk joka paikassa kun en voi sietää sitä


Mielipiteeseesi biisistä ei voi olla yhtymättä... Mutta pakko todeta, että tuo Power play on kyllä ehkä maailman ääliömäisin keksintö koko radio-ohjelmien historiassa. En oo varmaan ainoa, jota hyvätkin biisit alkaa ärsyttää kun niitä luukutetaan miljona kertaa päivässä joka tutista? Mikä taas saattaa meidät perustavaa laatua olevan kysymyksen äärelle, kuka tästä hyötyy?

Keksintö on lähtöisin tuolta rapakon takaa, missä artisti voi ostaa itselleen tuon Power play -paikan, ja näin varmistaa ettei se oma hengentuotos huku sinne kaiken muun musiikin sekaan. Sinänsä ihan ymmärrettävää, kun miettii miten paljon Ameriikassa tehdään tuota musiikkia jo ihan kotimaassa. Siellä homma ei myöskää tarkoita sitä, että biisi pärähtäisi ilmoille parhaimmilaan kahdesti tunnissa... Suomessa, ainakin viimeksi kun tarkistin, voimasoittoon biisejä laittoi radioasema.Ja joo, se on sitä musiikkia, mitä ihmiset toivoivat sillä hetkellä kuulevansa, mutta jos voimasoittopaikka jaetaan vaikka kahdeksi kuukaudeksi kerrallaan, niin väki sinä aikana melko varmasti on kuullut veisua jo tuplaten niin paljon kuin olisi halunnut.

Ja kärsimyksekseni huomasin myös Valvomo-orkesterin tehneen uuden kesähitin tällekin vuodelle... oujea, en kuuntele radiota tänäkään vuonna.

Impotenssin määritelmä: Maan vetovoima voittaa naisen vatovoiman.

  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.