Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Arvostele Toisen Suosikki

Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 29.12.2007 02:56
Kiitokset avatariin liittyvistä kommenteista, kun kerta kuvavalinnasta pidettiin niin innostuin vähän leikkimään gimpillä täs yön keskellä. Mutta, keskustelua avatareista tai bläkkis-pändien verikekkerishowsta tms. voi varmaan jatkaa muualla. Tosin en minä ole mikään paras puhuja offauksesta. Mutta arvioikaa joku nyt Killing Joke...
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 29.12.2007 03:53
Killing Joke
Hitto, ku mulla oli mahollisuus ostaa noiden levy 6€:llä yhtenä päivänä muttaku sillon tarttu jotain muut mukaan ja se oli sit viety jo ku kävin uudestaan katsomassa. Eli en ole viel ehtiny tutustua. Anteeks offtopic vielki arvioikaa joku Killing Joke
Kirjoittanut: Swanette (Nimetön)
  • #103
  • • Muokkasi: Swanette
  • Lähetetty: 29.12.2007 16:42

Lainaus: nahkasaapas

En ole kuullutkaan heidän musiikkia mutta olen kuullut nimen monia kertoja
joten en tiedä

Edelleenkin on toivottavaa, että ei vastata tähän ketjuun ellei ole mitään sanottavaa edellisen mainitsemasta bändistä. Kiitos.
Kirjoittanut: Layil (Jäsen)
  • Lähetetty: 29.12.2007 22:04
Killing Joke

Tosta yhestä biisitä tuli heti mieleen james Bond. En tiedä miksi. Iha ok. Ei vaan oikeen mun musiikkia. Ihan hyvä meininki noilla kuitenkin on noissa biiseissä.


Arvostelkaapas (Jos et ole kuullut tutustu http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=us er.viewprofile&friendID=68732610)

Malaise
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 30.12.2007 02:47

Lainaus: Layil

Tosta yhestä biisitä tuli heti mieleen james Bond


??? En kyllä ymmärtänyt yhtään mitään tuosta. Mistä yhdestä biisistä?


Malaise

Olin muuten joskus kuullut tuota, olin vaan unohtanut. Vähän keskinkertainen sekä hyvässä että pahassa. Nuo metallivaikutteet vähän tökki mulle, mutta yleisesti kyllä homma toimi. Aika melodista ja tarttuvaa, valitettavasti myös hiukan kulunutta ja vanhaa kierrättävää sen suhteen. Tosin noiden kierrätys toimii huomattavasti paremmin kuin monien muiden vähän vastaavien bändien.

Pysytäänpäs Ruotsissa, Ordo (Rosarius) Equilibrio ihan siksikin että yhtään Cold Meatin bändiä ei tässä ketjussa ole vielä ollut.
Kirjoittanut: Layil (Jäsen)
  • Lähetetty: 30.12.2007 16:27
Tuosta Age of Greedistä. Hassua sinänsä.
Kirjoittanut: Berzerker (Aktiivi)
  • #107
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 31.07.2008 03:58

Lainaus: HepZusi

Lisäks bändiltä lähti kaikki kunnioitus sen jälkeen, kun 2004 keikalla käytettiin lampaan osia ja yli 80litraa lampaan verta. Se ei toki liity musiikkiin, mutta hyi ***** miten sairasta touhua.

Viimeistään siinä vaiheessa lähti monelta kiinnostus/kunnioitus kun laulajasta tuli trendi-suunnittelija ja kaveraa (olikos) managerinsa kanssa ja ovat kuulemma kovin läheisiä (=homo? , ei sillä että homous olisi huono juttu, mutta TR00:ta se on)
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 43 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!