Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Goottifoorumi: Yleiset korinat: Viikonlopun tunnustus

  • Vastaa
Jäikö jokin tapahtunut asia painamaan mieltä?
Tuliko töpättyä pahemman kerran ja nyt tuntuisi sille että se pitäisi saattaa julki?
Kaipaatko sittenkin vain ymmärrystä?

Ole hyvä, kerro kaikki..
Ja katsotaan sitten soiko Stairway to heaven, vai Highway to Hell.

amen..

  • Vastaa
Mitään ei tapahtunut kuin ei muinakaan viikonloppuina, sillä olen antisosiaalisuuden ruumiillistuma ja olin taas kotona. Kiinnostavaa, eikö vain.

l0lm0 0_o

  • Vastaa
Mulla oli hurja viikonloppu: kännättiin kavereitten kaa ja tuli potkastuu poliisia munille. No ei. Olin kotona, mutta syyllistyin tappoon. Nimittäin ajan tappoon. Okei, offiksi meni, mutta annattehan anteeksi?

I'm not your chambermaid. You're not my lord.

  • Vastaa
mie ainakin annan mut aika ei varmaan.

l0lm0 0_o

  • Vastaa
Omalta kohdaltani mätänen hiljaksiin koneen edessä ja odotan jotain.
Varmaankin että jotain järisyttävää tapahtuisi, uusi jääkausi, ihmisten sukupuutton kuolo tms.
;D

"Meitä tallustaa tällä planeetalla kuusi miljardia, kuusi miljardia pienempää maailmaa yhden isomman pinnalla. Jokainen oikea eepos, täynnä tragediaa, ja voittoa, hyvää ja pahaa."

  • Vastaa
Tulihan tuota touhuttua jotain pientä, ja jälkeen jäi taas sirpaleita, niin sydämien kuin lasienkin.

amen..

  • Vastaa
En lähettänyt kaverille joulukorttia (en ole ikinä lähettänyt joulukortteja) ja hän veti siitä herneet. Mua ei vaivaa joulukorttien lähettämättömyys vaan se että joku voi suivaantua siitä ettei saa joulukorttia...?

Joka viimeksi nauraa, kuolee iloisena.

  • Vastaa
Lainaus: lauratar Mua ei vaivaa joulukorttien lähettämättömyys vaan se että joku voi suivaantua siitä ettei saa joulukorttia...?

Onhan niitä kortteja kiva saada

pimeys=hulluus

  • Muokkasi: Kuutar
  • Vastaa
Lainaus: lauratar Mua ei vaivaa joulukorttien lähettämättömyys vaan se että joku voi suivaantua siitä ettei saa joulukorttia...?


no on kyllä aika outoa jos siitä suuttuu... Itse en lähetä juuri koskaan, tekstaan/ toivotan jouluja netissä , ja niin tekevät ystävänikin mutta jos nyt ei juuri satu muistamaan lähettää viestiä niin ei kai kenenkään maailman siitä pitäisi kaatua, minä olen jopa unohtanut hyvän ystäväni syntymäpäivät, enkä muistanut onnitella, se jo sitten hävettikin, ystäväni tosin ei edes suuttunut.

vain yön pehmeä kosketus ihollasi, vain tuulen viimeinen kylmä henkäys - hiljaisuus, pimeys ja sinä.

  • Vastaa
Otin pari huurteista ja pari viinilasillistakin, ja aamulla olinkin lääkärissä tikattavana. Lasin sirpaleita jalkapohja täys ja palovamma toisessa jalassa. Se siitä kivasta tulevasta uudestavuodesta laivalla. Taitaa jäädä kotona istumiseksi tämä vuoden vaihde

Red Roses For The Devil's Whore

  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.
  • Tälläkin hetkellä suurta suomalaista goottifoorumia selaa 5 vakoilijaa ja 3 goottiyhteisön jäsentä (die Winterreise, neo_shaman, Black Sunset). Kävijäennätys koettiin 24.03.2008 23.23, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 87 henkeä!