Gootti.net

Goottifoorumi: Yleiset korinat: Viimeksi katsomasi elokuva 3 !

Täällä valvovat: Iiriva, Piiskansiima, Chrystalis, poison, Swanette, Heetteri, Funereal Soul

  • Muokkasi: Ninni
  • Vastaa

Lainaus: neo_shaman

Oisko se siinä kakkosessa, joka tulee tässä lähiaikoina?

No eihän se nyt siinä oo, se kakkonen sijoittuu sinne ihme luoliin jossain helskutan Afrikassa jossa on se joku ihme ötökkäkuningas ja niillä on ne piuhat päässä ja hokee sitä: Pazuzu, Pazuzu.. (vai mikä vattu olikaan) Manaaja ykkösessä ja kakkosessa ei siis ole mitään samaa, kakkosta ei edes tunnista Manaaja-leffaksi ellei sitä etukäteen tiedä!!!!
Mutta aiheeseen, viimeksi katoin Masters of the Universen ja kyllä oli hupaisaa, muistui mieleen kun sillon 80-luvulla leikittiin poikien kaa Barbie vastaan He-man!!!!

Vain Viikatemiehelle on ovi avattava. Itse Kuolema on kunkin tavattava. Taipaleellaan ruusut kitkee, lakoon iskee kauran. Vaikka silmäni nyt verta itkee, silti minä nauran.

  • Muokkasi: Tiragen
  • Vastaa
The Hills Have Eyes 2

"Kauhu"elokuvaksi varsin laimea, taisi mennä enemmän tuon splatterin puolelle, sen verta niitä suolenpätkiä siellä lensi ja kaikkea muutakin ällöä. Perus jenkkilähöttöä, sanoisin, eikä se edes ollut kovin pelottava. Enimmäkseen vain huvittava kun leffan hahmot härväsi kaikkea koomista aina välissä.

EDIT//

Seuraavaks menis sitten katseluun tuo Repo! The Genetic Opera. Kassoin trailerin ja iski aivan hirveä into nähdä tuo elokuva. Monet sitä on ylistäneet että vissiinkin se on kassomisen arvoinen.

Kahleissa näin on vapainkin mielin, lyö tahtia sade ikkunaan. Kaiken valon näin pimeys nieli, ei toivoa pidä vankinaan.

  • Muokkasi: oneesan
  • Vastaa
Chicago -musikaali, jo toista kertaa. Rakastan musikaaleja, niistä tulee aina niin hyvä fiilis. Katottako työ muut musikaaleja kuinka mielellänne?
Burtonilta tulee kyllä parhaat...

"The pain that you feel, it only can heal by living."

  • Vastaa
Dracula
Koska digiboksi oli onnistunut kusemaan pari tallennusta, ainoa jäljellejäänyt "katsomaton" leffa oli Dracula vuodelta 1931. Bela Lugosin tähdittämä versiointi Draculasta ei ole suosikkini, mutta menee kuitenkin top. 5:n klassisista vampyyrielokuvista.

"If you possess a virtue you are it's victim."

Huu, katsoin pikkusiskoni kanssa Lumikuningattaren (1986)! Kyseinen elokuva tuli katsottua lapsena niiiin monesti. Ihan hauska elokuva oli edelleen. Ja Satu Silvo oli varsin kaunis lumikuningatar.

Strenght and honour; shadows and dust.

  • Vastaa
Eilen katsoin dvd:ltä twilight ja manaaja- elokuvat, molemmat olivat todella hyviä

Gibebeibee

  • Muokkasi: Gothica
  • Vastaa
Katsoin elien The House Bunnyn ... Se on joku romanttinen komedia siis. Selostus:

Juonikuvaus
Kun Playboy-kartanon suosikkupupu Shelley (Anna Faris) saa kenkää kaupungin kuumimmasta talosta, hän on hukassa Beverly Hillsin vilinässä. Mutta törmätessään nörttien sisakuntaan Zeta Alfa Zetaan hän löytää kodin, jossa voi käyttää taitojaan hyvään tarkoitukseen. Shelley tapaa myös sitoutumisen arvoisen miehen, ottaa kaikki flirttailulkeinot käyttöönsä ja alkaa uskoa löytävänsä paikkansa normaalielämästä. Shelleyn tehtävänä on tehdä tytöistä jumalattaria ja Zetasta halutuin sisarkunta, ennen kuin yliopisto lakkauttaa sen.

Kansikuva:

House bunny
  • Vastaa
The Edge Of Love - vuodelta 2008.
Leffaa tähdittävät Keira Knightley sekä Sienna Miller, joista ensimmäisenä mainitusta pidän kovastikin, osaa eläytyä hyvin epookkileffoihin sekä 20-50 lukua käsitteleviin.
Sijoittuu toisen maailmansodan aikoihin, ah, mikä parempaa, mikä parempaa.
Suosittelen kaikille draamasta pitäville, tässäkin kolmio- ellei neliödraamaa.
  • Vastaa

Lainaus: neo_shaman

Siis mitä helvettiä??!! Äsken loppu se alkuperäinen 70-luvun Manaaja, ja koko leffan ajan venasin sitä kohtaa kun se muija rimpuilee niitä portaita alas väärinpäin ku hämähäkki, mutta sitä kohtausta ei tullutkaan!!!! Niin että mitä helevettiä??!!

Tai oisko että leikattu =/ se on muistaakseni leikkaamattomassa versiosssa.
Katsoin äsken Pikku Naisia. Oli varsin mukava melkein kaksituntinen Marchin perhettä seuratessa, olenkin tehnyt sitä aika usein tässä viime aikoina. Ja tietysti tuli taas kuolattua taloja ja pukuja.

Hmm, Pikku Naisilla on jotenkin erityinen paikka sydämessäni, meiltä kun se löytyy niin monena elokuvana kuin kaikkine kolmine kirjoineenkin. Meitäkin on neljä sisarusta, kuten Marchin perheessä, ja joskus päätimme olevamme he. Kolmantena tyttärenä minä sain tietysti Bethin roolin, vaikken ole ujo tai hyvä pianistikaan. Heikko sydän minulla kyllä on, joten pitää toivoa, etten seuraa Bethiä turhan tarkasti...

Sry asiasta eksymisestä.

Strenght and honour; shadows and dust.

  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.
  • Goottifoorumia selaa 5 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 18.04.2010 09:41, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 45 henkeä!