Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Päättömiä kysymyksiä (osa 3)

Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 03.05.2009 19:00

Lainaus: Kedira

Kykeneekö ihminen olemaan täydellisesti ajattelematta mitään, vai laukkaako alitajunnassa vähintään tuhannen kappaletta villiintyneitä tuumanpoikasia?


Ajatukset ovat aktiivista aivotoimintaa. Kun ihminen menee nk. "hyperkeskittymisen tilaan", hän ei aktiivisesti käytä aivojaan, vaan on niin lähellä aivorunkopohjaista vaistomaailmaa kuin on mahdollista. Myös meditoidessa vailla mantroja on ajattelematta.

Mitä minun pitäisi kysyä?
Kirjoittanut: Kedira (Nimetön)
  • Lähetetty: 03.05.2009 19:11
Miksi kissat eivät pääse itse puusta alas?

Annettu kysymys on jo ylempänä
Kirjoittanut: Layil (Jäsen)
  • Lähetetty: 03.05.2009 19:58
Kyllä ne jotku tulee, mut ne paniikissa tai innoissaan tai jotenkin vain kiipeävät korkealle ja sit ne vasta tajuaa kuinka korkealla ne on ja niitä rupee pelottaan tämä on mun ajatukseni asiasta

Millaisia gootticlubeja pitäisi järjestää?
Kirjoittanut: gothicknight (Jäsen)
  • Lähetetty: 04.05.2009 03:47
Synkkiä, tummia, mustia, punaisia, vahvoja värejä, ilman mitään hilipanpippaa poikia sanomaan toinen käsi suussa ja toinen housussa " ei toi sovi siis niinku yhtään yhteen". Sellaisia, jonne voivat kaikki jöötit tulla, ja josta ne voivat vielä päästä poiskin

Jos tarina loppui ennenkuin alkoikaan, mitä jäi käteen?
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 04.05.2009 07:47

Lainaus: gothicknight


Jos tarina loppui ennenkuin alkoikaan, mitä jäi käteen?


Kannet.

En haluaisi näin viiden vuoden opiskelun jälkeen ottaa siivousduunia, vaan toivon että kyseessä olisi se toimistotyöntekijän paikka. (Mulle SE on nk. "paskaduunia") Olenko ihan kamala snobi ja nirso?
Kirjoittanut: Aditu (Aktiivi)
  • #96
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 04.05.2009 11:44

Lainaus: Heetteri

Olenko ihan kamala snobi ja nirso?


Et ole, pitää osata vaatia parasta itselleen. Varsinkin jos on kohtuu hyvät paperit koulusta taskussa.

Miksi ei vaan voi osata?
Kirjoittanut: Layil (Jäsen)
  • Lähetetty: 04.05.2009 12:16
En tiedä. Kai kaikkeen vain tarttee harjottelua.

Onko hyvä asia, että poliisi kokeilee ääritiukkaa sakotuslinjaa ylinopeuksissa?
Kirjoittanut: gothicknight (Jäsen)
  • Lähetetty: 04.05.2009 12:42
Ei vältämättä, mutta jos se vähentää kaahaajia, voi se toimiakin.

Kumpi voittaa, karhu vai leijona?
Kirjoittanut: Dark Eyes (Inkvisiittori)
  • #99
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 04.05.2009 14:01
Mikä minä olen sulle vastaamaan, mulla luvut jäi kesken aikanaan

Miten selvitä olemattomalla budjetilla, josta on leikattu pois kaikki mahdollinen ja mahdoton?
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 04.05.2009 14:03
Huijaamalla, varastamalla ja kerjäämällä...?

Olisiko sittenkin pitänyt jäädä aamulla sänkyyn nukkumaan?
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 31 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!