Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Goottifoorumi: Yleiset korinat: Yleiskeskustelu

  • Muokkasi: Swanette
  • Vastaa
Erään toisen foorumilaisen ja erään toisen foorumin vastaavanlaisen topicin innoittamana päätin perustaa uuden aiheen kaikenlaiselle offtopicille ja yleiselle selostukselle. Puheenaihe on vapaavalintainen ja se saa vaihtua vaikka koko ajan.

Pyritään kuitenkin pitämään täältäkin pois kaikenlainen toisten piikittely ja tahallinen ärsyttäminen. Ok?

"And in the sea there is a fish, a fish that has a secret wish, a wish to be a big cactus with a pink flower on it"

  • Vastaa

Lainaus: Swanette

Pyritään kuitenkin pitämään täältäkin pois kaikenlainen toisten piikittely ja tahallinen ärsyttäminen. Ok?

Kumpa tämä muistettaisiinkin aina

pimeys=hulluus

  • Vastaa

Lainaus: poison

Kumpa tämä muistettaisiinkin aina

Kumpa

Kiitos, anteeksi ja ei.

  • Muokkasi: Raivonkyynel
  • Vastaa
Miksi tämä on testialueella? O.o Muttajoo, keksin tässä itselleni mittarin, mikä varoittaa siitä, että hyvien juttujen määrä rupeaa nousemaan ja taso vastaavasti laskemaan. Pitää esittää seuraavanlainen dialogi (vai mikä trilogi se nyt sitten on Oo) ja jos rupeaa naurattamaan mahdottomasti, on henkilö parasta kammeta nukkumaan keinolla tai toisella:

Haastattelija: "Uskotteko te Jumalaan?"
Rumpali: "E."
Kitaristi: "Eeen..."
Rumpali: "Minä oon tiedemies."
Kitaristi: "Minä oon mies."

Hohhohhohoo.
  • Vastaa
sattuisko olemaan irc-galleria siellä kyllä sitä loistavaa läppää syntyy

The best things in our life are unseen, that's why er close our eyes when we dream, kiss...

  • Vastaa
^ Onneksi ei, oli Deathchainin Pommiradion haastattelu, joka mulla on nauhoitettuna koneella.
  • Vastaa

Lainaus: Raivonkyynel

Miksi tämä on testialueella? O.o

Voisi tämä kai olla periaatteessa Yleisissä Korinoissakin, riippuu vähän siitäkin millaista keskustelua tänne syntyy.

"And in the sea there is a fish, a fish that has a secret wish, a wish to be a big cactus with a pink flower on it"

  • Vastaa
Rakastan musiikin huudattamista! Siitä tulee aivan ihana fiilis, kun musiikki pauhaa niin kovaa, että sen lisäksi että sen kuulee, sen voi myös tuntea luissa ja ytimissä! aaaaaaaaaaah, mä tulen niin onnelliseksi kun saan tuntea musiikin!

ottaa päähän, että mun stereot on ihan surkeat! niissä ei saa 32 yksikköä kovemmalle musiikkia, ja se ei riitä mulle! Paitsi ehkä silloin, jos seison ihan vieressä, mut mun pitää saada liikkua ja tuntea musiikki myös silloin. Onneksi tosta meidän kotiteatterista lähtee enemmän ääntä ja kajareitakin on enemmän ympäri taloa! Miten mä kestän sitten kun muutaman viikon päästä muutan, kun kotiteatteri jää tänne ja kerrostaloissa kun ei muutenkaan ihan mielinmäärin saa musaa huudattaa... :| kamalaa. Toisaalta kuitenkin ehkä ihan hyvä, säästyy korvat ja saatan kuulla ääniä vielä 10 vuoden päästäkin.

Mä en kyllä ikinä halua menettää kuuloaistiani. Voisin menettää ihan minkä tahansa muun aistin, mutta jos en sais kuulla, niin tulisin kyllä hulluksi. Hiljaisuus osaa olla tappavaa... Ja kuitenkin tätämenoa mun korvat on entistä kalua. Ehkä tosiaan ihan hyvä, että muutan, ja että vielä kerrostaloon.

Ihmiselle on enemmän etua siitä, että kukin saa elää mielensä mukaan kuin että hänet pakotettaisiin elämään niin kuin kaikista muista näyttäisi parhaalta. - J. S. Mill

  • Vastaa

Lainaus: TheSecret

Rakastan musiikin huudattamista!

Niin minäkin, ja nyt voin rauhassa huudattaa musiikkia kun olen täällä yksinäni eikä ole naapureitakaan ihan seinän vieressä. Ja toivon myös todella, ettei kuuloni ole jonakin päivänä kokonaan mennyttä...

"And in the sea there is a fish, a fish that has a secret wish, a wish to be a big cactus with a pink flower on it"

  • Vastaa
Minäkin palasin tänään helsingin reissulta kotiin, ja heti ensimmäisenä oli pakko laittaa musiikit huutamaan Saan nauttia vielä viikonlopun verran yksinäisyydestä, sitten porukat palaavat kotiin rajoittamaan tätä, voihan nyyhkis.

Ihmiselle on enemmän etua siitä, että kukin saa elää mielensä mukaan kuin että hänet pakotettaisiin elämään niin kuin kaikista muista näyttäisi parhaalta. - J. S. Mill

  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.
  • Tälläkin hetkellä suurta suomalaista goottifoorumia selaa 6 vakoilijaa ja 2 goottiyhteisön jäsentä (darkAngel, kuopassa). Kävijäennätys koettiin 24.03.2008 23.23, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 87 henkeä!