Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Goottifoorumi: Goottityyli: Kengät

  • Vastaa

Lainaus: DeadlyNightshade

Heh, tilasinpa upeat kengät Ellokselta Iirivan vinkistä innostuneena

Samaisia olen itsekin kuolannut. Kun saat nuo kotiisi, viitsisitkö kertoa, millaiset ovat kävellä? Kiinnostavat nimittäin ihan pirusti, eikä korko näytä tappavalta.

Now what necrophagous Second Coming backs from the Cradle to Enslave?

  • Vastaa

Lainaus: DeadlyNightshade

Heh, tilasinpa upeat kengät Ellokselta Iirivan vinkistä innostuneena

https://www.ellos.fi/misc/ProductZoom.aspx?ImageSo urce=60-3765.jpg
^ Kyseessä tuollaiset kaunokaiset.


Minulla on tuollaiset. Nuo ihanuudet ovat mukavat jalassa, eikä ainakaan minulla käveleminen tuota minkäänlaisia ongelmia. Tämmöisellä pikkupaikkakunnalla nuo muuten herättävät melko mukavasti huomiota.

Sex und Schnaps!

  • Vastaa

Lainaus: Ultimecia

Minulla on tuollaiset. Nuo ihanuudet ovat mukavat jalassa, eikä ainakaan minulla käveleminen tuota minkäänlaisia ongelmia.

Oi, kiitos tiedosta. Äitini totesi heti nuo nähtyään, että "ei noilla voi kävellä". Sama tyyppi, joka osti minulle Charadet.. Noh, pientä suostuttelua niin minullakin on nuo Hoffentlich.

Now what necrophagous Second Coming backs from the Cradle to Enslave?

  • Vastaa

Lainaus: Ultimecia

Tämmöisellä pikkupaikkakunnalla nuo muuten herättävät melko mukavasti huomiota.


Uskon Ah, odotan vain sitä kun saan ne hyppysiini. Harmi vain, että toimitus on vasta marraskuussa.. Mur..

Kun valo taas nousee ei se löydä kuin kylmyyden, kuolleiden kasvojen loistonkatseen

  • Vastaa

Lainaus: Piiskansiima

Minulla yksi paketti loikoili "lähi"postissa viikon päivät, kun kukaan ei vaivautunut ilmoittamaan saapumisesta minulle, että että... Joyboots on kyllä leväperäinen firma, mutta vika voi tosiaan olla Itellankin!!

Vika oli Itellassa. Paketti oli lojunut torstaista asti siellä, ei vaan oltu muistettu toimittaa saapumis-ilmoitusta.
Mutta sain uuden Blissini, ja ne ovat ihanat!

Primadonna ja ilotyttö.

  • Vastaa
Hohooo onnea bronzerain
Hääähää,säälin kyllä teitä jotka asuu kotona ja joilla on tiukka mamma ton vaatetuksen suhteen
Oma äitini ei koskaan sanonut minulle kengistäni eikä vaatteistani mitään, nykyään asun mieheni kanssa niin ei oo porukat olleet vuosiin pulmana

~~* Sous Le Soleil De Saturne *~~

  • Vastaa
DeadlyNightshade

Nuo nimenomaiset Elloksen kengät ovat kuulemma yhtä sekundaa kuin heidän muutkin halpiskenkänsä, eli niistä tulee vesi läpi, pohjat halkeilevat ja korkolaput kuluvat alta aikayksikön. Olisin ehkä muuten itsekin ostanut. Paitsi että minulla on pakkomielle olla uniikki. ;D

"In a culture of beauty, the most beautiful are worshipped as gods." -Imperious Perfect

  • Vastaa

Lainaus: Heetteri

Nuo nimenomaiset Elloksen kengät ovat kuulemma yhtä sekundaa kuin heidän muutkin halpiskenkänsä, eli niistä tulee vesi läpi, pohjat halkeilevat ja korkolaput kuluvat alta aikayksikön.

Ei kai? Itse kun olen samaisia kuolannut. Mutta korkolaput nyt ovat eräissä toisissakin kengissäni nykyään pyöreät, antaa olla ja voihan ne vaihtaa, ja pohjiin jeesusteippiä, sillähän se hoituu.. Olisivat vaan sopivan hintaiset tavallisemmiksi kengiksi, olematta liian tavallisen näköiset.

Now what necrophagous Second Coming backs from the Cradle to Enslave?

  • Vastaa

Lainaus: Myria

Paitsi että minulla on pakkomielle olla uniikki. ;D


Vähän sama vika Itsekin katsoin noita kenkiä mutta arvasin että niitä on sitten joka seuraavalla vähänkin gootti henkisellä ihmisellä niin annoin olla...
Enkä maksas kyllä noinedes paljoa/vähän elloksen sekundamonoista...
Eli en osta ellokselta mitn!

~~* Sous Le Soleil De Saturne *~~

  • Vastaa

Lainaus: Heetteri

Nuo nimenomaiset Elloksen kengät ovat kuulemma yhtä sekundaa kuin heidän muutkin halpiskenkänsä, eli niistä tulee vesi läpi, pohjat halkeilevat ja korkolaput kuluvat alta aikayksikön.


Voih. Noh, minkäs teet, tilaus on jo lähetetty.

Lainaus: SyllaBoreal

Itsekin katsoin noita kenkiä mutta arvasin että niitä on sitten joka seuraavalla vähänkin gootti henkisellä ihmisellä niin annoin olla...


Pakko sanoa että minua tällainen asenne kyrpii. Eipä tässä muuta.

Kun valo taas nousee ei se löydä kuin kylmyyden, kuolleiden kasvojen loistonkatseen

  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.

  • Tälläkin hetkellä suurta suomalaista goottifoorumia selaa 1 vakoilijaa ja 0 goottiyhteisön jäsentä (). Kävijäennätys koettiin 24.03.2008 23.23, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 87 henkeä!