Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat (osa 2)

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 06.02.2008 11:22
Kuolen tylsyyteen. Argh. Ei jaksaisi silti mitään, vaikka pitäisi.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #222
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 06.02.2008 16:38

Lainaus: Iiriva

Kuolen tylsyyteen. Argh.

Niin minäkin. Tämä ja ensi viikko sairaslomaa ja en mä vaan osaa olla..
Ei keksi mitään tekemistä! Ja kun on käsi kipeenä ja lastoitettuna niin ei ihan mitä sattuun edes kykene tekemään.
Kirjoittanut: Riddler (Aktiivi)
  • #223
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 06.02.2008 20:35
Yhyy, jo neljä kaveria/tuttua on päässy Holopaisen Tumpin kans yhteiskuvaan Jaksan ilmeisesti edelleen olla kateellinen ja angstata silmät pois päästä.
Kirjoittanut: Riwander (Jäsen)
  • #224
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 07.02.2008 00:20
Kuolen unihalvaukseen vielä jonain päivänä.

Kaverit kertoilee liikaa seurustelu jutuistaan ja siksi olen ollut viikon omissa oloissani, että siinä miettivät.
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #225
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 07.02.2008 09:45

Lainaus: Riwander

Kaverit kertoilee liikaa seurustelu jutuistaan



Sama juttu minullakin.
Pistää oikeasti ärsyttämään todella pahasti se, että minä joudun vasten omaa tahtoani kuuntelemaan heidän lässytystään poikaystävistään ja setvimään muiden ihmisten ihmissuhdeongelmia.

Muutenkin taas yksi huonosti nukuttu yö takanapäin.
Yläkerran naapurit lähtivät illalla baariin ja heidän huonostikoulutettu piskinsä ulvoi heidän peräänsä koko pirun yön.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 07.02.2008 13:14
Onpa taas kiva kahlata Suomen sohjoisilla kaduilla, kun Prahassa oli kuivaa, lämmintä ja lumetonta. Tuli mukavana keväinen olo, ihan kuin huhtikuussa.

Yhyy, loskaa ja vesisadetta. ._.
Kirjoittanut: nahkasaapas (Jäsen)
  • #227
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: nahkasaapas
  • Lähetetty: 07.02.2008 14:32

Lainaus: Iiriva

Yhyy, loskaa ja vesisadetta. ._.

Joo, se pistää päähän eileen menin kaatumaan pyörällä suoraan loska läjään
ja on niin hiton märkäkin ei jaksa tehä mitää ja kuolee tylsyyteen..
Kirjoittanut: Stuntgirl (Aktiivi)
  • #228
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: Stuntgirl
  • Lähetetty: 07.02.2008 16:15
Vaddu, silmälaseissa on naarmu!
Olen varma että se ei ole likaa, kun olen huuhtonut ja pyyhkinyt niitä kuin viimeistä päivää. Ei se minun näköäni haittaa, mutta silti se ärsyttää.

EDIT: Se olikin vain likaa
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 07.02.2008 16:56
Päätä särkee nyt sitten niin paljon, että... Ja huomenna on äidinkielen tekstitaidonkoe, ja inhoan kirjoitustilaisuuksia. Tuntikaupalla liikuntasalissa pitää yrittää pärjätä olevinaan hyvin, syödä pitää hiljaa, ja jos jotain haluaa, niin pitää nousta pulpetin viereen seisomaan. Minä kuitenkin juon cokista kuin sieni, joten vessaan on pakko päästä. Ei siinä muuten mitään, mutta kun se on varsin outoa. Opettajan pitää saattaa vessalle, sitten oven pitää olla raollaan eikä valoja ollenkaan. Oi, jes.

Inhotustani huomiselle lisää se, että olen saanut aineista sellaista M, E ja jopa L-tasoista nyt äidinkielen abikurssilla, mutta tekstitaito on mennyt huonommin. Eli vaikka kirjoittaisin kuinka hyvin sitten esseekokeessa, huominen alentaa lopullista arvosanaa varmasti.

Noh, ei auta kuin yrittää mahdollisimman hyvin silti. Pettymään tulen joka tapauksessa.
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 07.02.2008 21:12
Ei voi kuin ihmetellä taas noita musiikkikeskusteluja täällä. Parin viime päivän saldo on näemmä muutama viesti sinne puolelle ja niissäkin melkein kaikissa kyseessä metallimusiikki eli Nightwish, COF, Iron Maiden, My Dying Bride, ToN.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 9 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!