Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat (osa 2)

Kirjoittanut: Zeitgeist (Jäsen)
  • #431
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 02.03.2008 18:18

Lainaus: Cata

Huomautus: käytä Floran Keijua, sitä sinistä, siinä ei ole laktoosia (maitoa) eikä liivatetta tai mitään muutakaan eläinperäistä, eli on täysin vegaaninen.

Kiitos!
Kirjoittanut: Crow (Jäsen)
  • #432
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 02.03.2008 21:33
omani ja ystävien huolet painavat päälle.
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #433
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 02.03.2008 21:50
Miksi, oi miksi aina näen jonkin nahinan/tappelun kun kurkkaan gootti.netin ihmeelliseen maailmaan ?

Ja *****, mulla on kaikki paikat rikki. >.<
Kirjoittanut: Devilsbride (Aktiivi)
  • #434
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: Devilsbride
  • Lähetetty: 02.03.2008 23:21
Vatsalaukkuni on haljennut.
Se tuntuu siltä.
Lusikoin lirtan jäätelöä ahnaaseen kitaani.
Paha minä.

Toki loman loppuminenkin harmittaa, mutta huomenna opinnot alkavat vasta yhdeksältä, saa olla tyytyväinen.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 03.03.2008 07:31
Ainoa huono puoli Dragulan luo yöksi jäämisessä on se, että aamulla pitää aikaisin kantaa viikonlopun kamat, eli sellaiset 3 täpötäyttä ja painavaa kassia parisen kilometriä juna-asemalle. Jahas, ptiääkin tässä varttia vaille lähteä, jotta ehdin vartin yli lähtevään junaan... ._.
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #436
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 03.03.2008 10:10
Minulla on koneellani varmaan jotkin samperin estot päällä, kun jostakin syystä tämä foorumi ei ole päästänyt minun viestejäni läpi (kotikoneeltani) tämän uudistuksen jälkeen.
Hieman turhauttavaa..
Kirjoittanut: Evelyn (Aktiivi)
  • #437
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 03.03.2008 10:22
En tiedä muista kevään kirjoittajista, mutta mua ainakin ahdistaa ihan pirusti. Tuntuu etten osaa mitään enkä tietenkään pääse minnekään jatko-opiskelemaan. Musta ei tule yhtikäs mitään. *Sigh* Kunpa voisin kääntää kelloja taaksepäin
Kirjoittanut: delicatez (Jäsen)
  • #438
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 03.03.2008 10:30
kämpässä ei toimi netti ja kahvin keitin sitten räjähti heti aamusta
Todella hyvää karmaa uudessa asunnossa.. ******* kevät..
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #439
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 03.03.2008 10:52

Lainaus: Azrael

jostakin syystä tämä foorumi ei ole päästänyt minun viestejäni läpi (kotikoneeltani) tämän uudistuksen jälkeen.

Mullekin kävi äsken just niin
Kirjoittanut: Black angel (Aktiivi)
  • #440
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: Black angel
  • Lähetetty: 03.03.2008 16:25
nyt vaaan kyrssii ja masentaa,miten voi mennä koko ajan päin ********? tunnen itseni täys paskiaiseksi ja saatan ollakin.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 13 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!