Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

KILPAILU! Unelmiesi päivä (tai yö)

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 18.03.2008 20:26

Lainaus: Ninni

Nostan tän vaan esille


Turhaan nostelet, kun tämä on kiinni sivun ylälaidassa eikä voi tippua. Tämä on liimattu sinne, eli ei tipu.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 18.03.2008 20:36

Lainaus: Iiriva

Turhaan nostelet, kun tämä on kiinni sivun ylälaidassa eikä voi tippua. Tämä on liimattu sinne, eli ei tipu.

Oon näköjään tänään ihan erikoisen tyhmä, koska en vieläkään nää minne se on liimattu
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #13
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 18.03.2008 20:39

Lainaus: Ninni

Oon näköjään tänään ihan erikoisen tyhmä, koska en vieläkään nää minne se on liimattu

En kyllä näe minäkään. Mutta toisaalta pitäisi muutenkin tuonne näöntarkastukseen mennä..
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 18.03.2008 20:40

Lainaus: Ninni


Oon näköjään tänään ihan erikoisen tyhmä, koska en vieläkään nää minne se on liimattu


Aika hyvin kuitenkin tätä aihetta aina kommentoit. *huoks*

Mene yleisiin korinoihin, katso ensimmäistä sivua, ja huomaat tämän aiheen ihan täysin ensimmäisenä ylhäällä varoitusmerkin kanssa. Siinä se on ja pysyy eikä karkaa minnekään!

*hyppii seinille*
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #15
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 18.03.2008 20:43

Lainaus: Ninni

on näköjään tänään ihan erikoisen tyhmä, koska en vieläkään nää minne se on liimattu

Lainaus: Funereal Soul

En kyllä näe minäkään. Mutta toisaalta pitäisi muutenkin tuonne näöntarkastukseen m

Kun avaat tuolta, missä on ne eri aihealueet osion "yleiset korinat", niin se on liimattu sen listan alkuun. Eli se ei häviä sinne muiden ketjujen joukkoon.
Joko ymmärsitte ?
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 18.03.2008 20:59
Nyt vain mietin, että oikeata liimaako ihmiset täältä etsivät...? Ei se näy, se on moderaattorien taikaliimaa!

Eikä muuten ole tarroja, teippiä, sinitarraa tai muutakaan. Simsalabim ja naksnaks, aihe siirtyy hienon huutavan liikennemerkkinsä kanssa sivun ylälaitaan ja liimautuu sinne, joten on ihan turha upitella tai etsiä mitään muutakaan poikkeavaa.

Höhöö.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #17
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 19.03.2008 12:55
No niin.. Olisitte heti sanoneet Mä kun aivan oletin, että se on tässä näkösällä kokoajan, mutta ilmankos! hih!
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 19.03.2008 15:03
No selväks tuli joo. Mä kun niin koitin nuuskia et missä päin sitä erikeepperiä on.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #19
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: poison
  • Lähetetty: 19.03.2008 15:34

Lainaus: Ninni

Mä kun niin koitin nuuskia et missä päin sitä erikeepperiä on.

Ei kannata, aivosolut tuhoutuu
Kirjoittanut: Devilkitty (Jäsen)
  • #20
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 19.03.2008 18:38
Mmm.. Unelmien päiväni:
Poikaystäväni jaksaisi herätä aikaisin minun kanssa (harvinaista jos niin tapahtuisi) ja tekisi vaikka minulle hyvää aamiaista ja juttelisimme henkeviä. Siitä vaikka kaupungille shoppailemaan ja syömään ja ehkä tapaamaan kavereita. Ostaisin paljon ihania vaatteita ja paljon kenkiä jotka kyllä jäisivät vain kaappiin lojumaan. Illalla katsottaisiin joku hyvä lehha kahdestaan ja ahdettaisiin massuun herkkuja ja sen jälkeen saunomaan ja rauhoittumaan. Saunan jälkeen menisin juomaan jotakin ennen nukkumaan menoa ja huomaisin että kissani olisi VIHDOINKIN oppinut antamaan tassua.

Ah, mikä täydellinen päivä minulle.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 3 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!