Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Viimeksi katsomasi elokuva 2 !

Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 28.10.2008 10:44
Eilen tuli katsottua Saw -leffajatkumon ykkösosa, koska en ollut vielä tullut yhtäkään näistä katsoneeksi. Oli erittäin hyvä, loppuratkaisu yllätti varsin tehokkaasti. Tykkäsin!
Kirjoittanut: Polyunsaturated Doll Blood (Aktiivi)
  • #652
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 28.10.2008 15:03
Se MTV3:lta eilen tullut Ray jäi kesken, koska nukahdin! Jos joku katsoi sen loppuun, voisiko ystävällisesti vaikka laittaa mulle ykskärillä, tai vastata tähän, mitä siinä noin viimeisen puolen tunnin aikana tapahtui ja miten leffa loppui, koska mua hämää suuresti!? Kiitos
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #653
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 28.10.2008 16:26
Veren Vangit [Interview with the Vampire]
Sain tämän postissa vihdoinkin, ja oli pakko katsoa se heti sillä minuutilla kun astuin sisään ja heitin koululaukun nurkkaan. Ja kyllähän se vastasi odotuksia [jotka olivat kohtalaisen korkeat kirjan jälkeen]. Tom Cruise ja Brad Pitt olivat kieltämättä hieman härskit näytteljävalintoina, vaikka tiesinkin siitä jo etukäteen. Telkkarinruudulla se vain vaikutti niin... O__o oudolta? Mutta hei, ihan hyvin vetivät roolit ja Tom Cruise oli jopa suorastaan hyvä Lestatina! Brad Pitt näytti toisen kerran osaavansa näytellä draamaa [ensimmäinen kerta: Fight Club]. Lavasteet ja puvut oli tosi upeita, samoinkuin meikit ja kaikki efektit. Jotkut stuntit/trikit oli ehkä hieman kökköisiä, mutta täytyy ottaa huomioon että leffa on tehty mitä, 14 vuotta sitten? About silloin kun synnyin D
Loppu oli yllätys, se erosi nimittäin kirjasta. Sydän tykytti ihan hulluna... Lestat on vain niin khuul! *-*
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 28.10.2008 16:41
neo_shaman

Pitää sanoa että vaikken muuten juuri Hra Banderaksesta perusta, tähän rooliin hän oli onnen omiaan. Very hawt.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 28.10.2008 17:33
Veren Vangit on mielestäni kaikkien pääosien esittäjien parhaita elokuvia. Varsinkin Kirsten Dunstin, tuon pätkän jälkeen neiti ei ole kyllä tehnyt mitään vakuuttavaa. Leffassa on muutenkin saatu Anne Ricen rönsyilevästä kirjasta muokattua elokuvana toimiva, selkeä kokonaisuus. Lempparileffojani, eikä syyttä.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 28.10.2008 17:42

Lainaus: Piiskansiima

Leffassa on muutenkin saatu Anne Ricen rönsyilevästä kirjasta muokattua elokuvana toimiva, selkeä kokonaisuus. Lempparileffojani, eikä syyttä.


Se on kyllä hyvä leffa. Toisin kuin Queen of the Damned, joka kuuluu edelleen inhokkileffoihini mm. juurikin Pan's Labyrinthin ohella. Paskertavia, suorastaan.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 28.10.2008 17:48
Paskertavien huipulta löytyy myös Yhdeksäs Portti. Siinä erinomaisesta kirjasta on käytetty vain puolet ja siitäkin tehty mediaseksikästä saa-aaa-aaa-aaa-aaa-tananpalvontaa. Bööh!

Queen of the Damned oli kyllä varsinaista rahantuhlausta. Eivät olleet edes osanneet laittaa Lestatille oikeanväristä tukkaa, puhumattakaan nyt siitä että rooleihin olisi valittu jotain näyttelytaitoisia lahjattomien laululintusten sijaan...
Kirjoittanut: Aditu (Aktiivi)
  • #658
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 28.10.2008 17:54
99 frangia tuli katsottua viikonloppuna. Elokuva on saanut paljon hyviä arvosteluja ja siksi piti katsasta ja tuli todettua etteivät arvostelut huijanneet yhtään. Varsinkin pääosaa esittänyt Jean Dujardin oli todella mainio ja onnistui esittämään rooliaan huumeriippuvaisena mainosnikkarina sekä uskottavasti, että moniuloitteisesti.
Kirjoittanut: Toxo (Jäsen)
  • Lähetetty: 28.10.2008 21:24
Star Wars: Attack of the Clones ja Ice Age 2 tuli katottuu tos yks ilta isosiskolla.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 29.10.2008 11:47
Eilen sitten katsottiin Saw II. Se oli ehkä aavistuksen verran enemmän Hollywood, mutta ei yhtään vähemmän yllättävä ja viihdyttävä. Nautin kovasti! Kolmonen ja nelonen vielä katsomatta - tunnumme tölläävän elokuvia aina usean sarjoissa. :'D

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 22 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!