Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Vappuhulina !

Kirjoittanut: Suokas (Aktiivi)
  • #31
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 22.04.2008 16:33
Keskiviikko? Perjantai? Kertokaa ihmeessä!
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 22.04.2008 17:02
no keskiviikkoiltanahan se "virallinen" dokauspäivä on, mut miten sit olis torstaina puolelta päivin, jos kokoonnuttais stadissa? Vai vaan keskiviikkoiltana? Molempina päivinä? Jokaisella pitää olla jotain vappuhörsylöitä päällä
Kirjoittanut: Tuulentytar (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.04.2008 18:00
Mä voin eksyä kans paikalle Eiks se oo torstai ku on vapaa ? En kyl tiiä mitä vappyhörheleitä omistan >.< Ei taida paljoa löytyä multa..
Kirjoittanut: Sather (Goottiprinsessa)
  • #34
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: Sather
  • Lähetetty: 23.04.2008 16:37

Lainaus: Ninni

Jokaisella pitää olla jotain vappuhörsylöitä

Suhtaudun juhlaan aika kyynisesti, eli voi jäädä siihen että joku serpentiinin neljäsosa pilkottaa taskusta. Mutta keksitään jotain.
Kirjoittanut: Rigis (Jäsen)
  • #35
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 23.04.2008 20:39

Lainaus: Ninni

mut miten sit olis torstaina puolelta päivin, jos kokoonnuttais stadissa? Vai vaan keskiviikkoiltana? Molempina päivinä?

Voitais kokoontua ainakin ke, siis itse virallisena dokauspäivänä. Jälkimeiningit sitten to jokaisen kunnon mukaan Mutta siis mihin mentäisiin? Kaivari on nyt jo poissuljettu vaihtoehto. Eipä mulle mtn muuta tule mieleen, kuin Kiasma tai Ruttis. Eivät nekään taida ketään inspaa?
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 23.04.2008 21:14

Lainaus: Rigis

Kiasma tai Ruttis

Plääääh.... No, eikai täs muukaan auta. Koska on kaiken ikäistä porukkaa, pitää mennä sellaseen mestaan minne nuorimmatkin pääsee. Mites Kaisaniemen puisto? Tai no ihan sama mikä maapläntti se on, onhan kaikilla jalat (hope so) niin pästäänhän me paikkaa vaihtaan vaik minuutin välein jos alkaa kypsyttää.
Mut mihin aikaan keskiviikkona?
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #37
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.04.2008 22:09
En osaa sanoa, mielellään kolmen jälkeen ? Itse pääsen silloin töistä..
Kirjoittanut: Jayne Dahmer (Aktiivi)
  • Lähetetty: 23.04.2008 22:24
Aaaargh, tahtoo mukaan! On vaan hitusen tuota välimatkaa... ._.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 23.04.2008 22:30
No olisko viideltä keskiviikkona vaik Kompassilla? (suurin osa päässy duunist/koulust) Voihan myöhemmin liittyä seuraan, pitää vaan antaa puh.numero niille jotka tulee myöhemmin, jos on uusia tyyppejä.
Laitoin nyt ehdotukseks paikan ja ajan, siitä ei oo ikinä tullu mitään jos jokainen on ehdotellu eri paikkoja ja mikään aika ei oo sopinu ym.
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #40
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.04.2008 23:07
Mun mielestäni tuo sopii oikein hyvin
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!