Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat (osa 5)

Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 05.11.2008 19:50
Kiitoksia huolenpidosta ja "saarnoista", mut täs jutus nyt on kaikenlaista muutakin, niitä mun juttuja, ei tää oo eka kerta, mut toivottavasti viiminen koska 5.1.2009 lähestyy pian ja sillon alkaa uusi vaihe mun elämässä ja pääsen eroon kaikista stadin nilkeistä!!!! Toikin tyyppi oli ns frendi!!! (paino sanalla oli)
Muoks: Eikä voi kytät sekaantua juttuun koska sit se oon mä jolle käy huonosti. Onneks enää pari kuukautta jäljellä... tasan 2 kuukautta muuten!
Kirjoittanut: Not the nicest girl (Jäsen)
  • #92
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 05.11.2008 20:44
Muutat sä vai häh? :O
Kirjoittanut: Ultimecia (Jäsen)
  • #93
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 05.11.2008 21:07
Näemmä joudun menemään Nivalan Tuiskulaan sitten yksin. No, onneksi on sentään suht. hyviä esiintyjiä. Kaverin kanssa olisi kyllä kivempaa.
Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • #94
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 05.11.2008 21:10

Lainaus: Ultimecia

Näemmä joudun menemään Nivalan Tuiskulaan sitten yksin. No, onneksi on sentään suht. hyviä esiintyjiä. Kaverin kanssa olisi kyllä kivempaa.


Hrr, Tuiskula! yh, mikä paikka. Voi että kun täällä pohjoisempanakin olisi jotain Gloriaa ja Nosturia, tai vaikka Oranssia vastaavia mestoja. mutta ei... kaikki mestat, missä voi vetää räkäkännit ilman hyviä esiintyjiä menestyy.
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 05.11.2008 21:12
Tekee jatkuvast mieli syödä, mutta ei oikeen voi kun ei olisi siihen varaa. Siis sillee niiku ettei olis varaa paisua senttiäkään... Kauhee tunne.
Sit on taas kökkö fiilis ilman mitään erityistä syytä. Huomena kampaajalle, katto nyt mitä siitäkin taas tulee... Tulen sitten tänne ruikuttamaan jos tulos on täysin järkyttävä.
Kirjoittanut: Ultimecia (Jäsen)
  • #96
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 05.11.2008 21:23

Lainaus: Cata

Hrr, Tuiskula! yh, mikä paikka. Voi että kun täällä pohjoisempanakin olisi jotain Gloriaa ja Nosturia, tai vaikka Oranssia vastaavia mestoja. mutta ei... kaikki mestat, missä voi vetää räkäkännit ilman hyviä esiintyjiä menestyy.


Sinäpä sen sanoit. Tuiskula on kyllä aika inha paikka, mutta ei täällä päin ole parempaakaan, varsinkaan alaikäisille. Tänne pohjoiseenkin tarvitaan ehdottomasti Nosturin tapainen mesta!
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 05.11.2008 21:45
Hmh. Skippasin menon Jäkeen koska piti keskustella ja syödä yhden toisen kanssa asioista, mutta jätkä on vaan nukkunut koko päivän. Onhan se joo yötyöläinen ja kaikkea, mutta vähän ketuttaa silti.
Kirjoittanut: Aditu (Aktiivi)
  • #98
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 05.11.2008 23:31
Minulle tehtiin oharit by ihminen, jonka olisi voinut olettaa asettavan minut prioriteetti ykköseksi tässä tapauksessa. Hieman harmittaa, mutta jotenkin ei yllättänyt, koska kyseinen ihminen ei muutenkaan kohtele minua, sillä tavalla millä ehkä voisi olettaa, ottaen huomioon mitä olen hänelle hänen omien sanojensa mukaan.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 06.11.2008 00:52

Lainaus: Not the nicest girl

Muutat sä vai häh? :O

En sentäs, pääsen subukatkolle eikä tartte olla enää tekemisissä idioottien nistien kaa Yritän samalla lopettaa myös röökinpolton ym, mulla kun tahtoo olla sellanen meno et kaikki tai ei mitään.

Lainaus: Cata

Hrr, Tuiskula! yh, mikä paikka

Voi siellä kuule hyppäsin vuosina 1994-1996 joka viikonloppu dokaamas ja jotain p*skaa bändiä kattomas ku Kokkolas asuin
Kirjoittanut: werewolfette (Jäsen)
  • #100
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 06.11.2008 09:53

Lainaus: Ultimecia

Tuiskula on kyllä aika inha paikka, mutta ei täällä päin ole parempaakaan, varsinkaan alaikäisille.


True, tulihan tuolla teininä juostua. Mutta hyviä keikkoja oli ainakin vielä silloin, mm. Senttuja olin katsomassa joskus.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 28 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!