Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Yleiskeskustelu 2

Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #121
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 14.01.2009 21:46

Lainaus: Heetteri

Mutta se ei ole tulossa takaisin. Sori nyt vaan beibsit.

No juu, ehkä pystyn elämään tämän asian kanssa, kun ottaa huomioon että se oli parin minuutin kestävä järjetön kaipuun hetki.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.01.2009 21:48
Pitäisiköhän runoilla Oodi sanapelille?
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #123
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 14.01.2009 21:58


Mortti, POKEMANS ??

Ja jepskukkuu, ihan kivan näköinen (se puolikas pieni osa minkä näki ) pärstäkerroin sieltä löytyi!

...tietkö, ens ke (21 pvä.) ois miittinki kahvila Soihdussa, niin ehkä ihmiset näkevät mystisestä viiriäisen perberistä enemmänkin kuin vain osan! :'D
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 15.01.2009 09:02
Chrystalis

Haluamme nähdä koko pyrstön!
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #125
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 16.01.2009 00:43
Heitänpä tänne väsymyksestä johtuneen aivopierun, sillä en keksinyt niille muutakaan paikkaa. Ja ei, en miellä sitä runoksikaan. Vain jokin turhake, lärpäke.. Perkule.


Love,
it isnt something that
comes along when you need it the most
or when you call upon it..

Love is,
it is something that surprises
and takes your breath away even though,
it might be at a very, very bad time.

Sometimes,
you just have to take your chance,
and face it.

It's like taking a leap,
out in the unknown.
And as always
the unknown can be
very frightening.

Being rejected,
it's not always the
worst thing
that can happen...
Kirjoittanut: mlrd (Aktiivi)
  • Lähetetty: 16.01.2009 01:58
entinen hoitokoira katkaisi jalan nykyiseltä hoitajalta, kun innostui liukkaalla kelillä nykimään. kuulemma ei suostu enää käymään lenkillä sen kanssa, kunhan toipuu tuostakaan. kuulemma leikkauskunnossa oli jalka.
taitaa siis tulla uusi hurtta kämppään, jollei pelko häviä.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #127
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 16.01.2009 14:04

Lainaus: mlrd

entinen hoitokoira katkaisi jalan nykyiseltä hoitajalta, kun innostui liukkaalla kelillä nykimään.


Taitaa olla jonkinmoinen johtajuus ongelma jos ei remmissä osata liikkua.. -.-
Kirjoittanut: Kedira (Nimetön)
  • Lähetetty: 16.01.2009 17:02
Jep jep - tuo Frederic osaa. Lukaisin tuolta Iltalehden sivuilta, miten hää ylistää elämän autuutta paljon itseään nuoremman naisen kanssa. Kyllä tuolla meiningillä pääteltynä minäkin alan katselemaan sellaisia nuoria poikia, jotka itse voin mieleisikseni kouluttaa! Mitäs näistä tapoihinsa piintyneistä äijistä, jotka luulee että naisen ainoa tehtävä on heitä passata! Vai olikohan tuo kauniisti muotoiltu "nuorta naista on helppo viilata linssiin ja pettää" -juttu?
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #129
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 16.01.2009 19:01

Lainaus: Kedira

Jep jep - tuo Frederic osaa. Lukaisin tuolta Iltalehden sivuilta, miten hää ylistää elämän autuutta paljon itseään nuoremman naisen kanssa.

Näin tuon otsikon myös lähikaupassa. Huomionosoitukseni tyssäsi silmien pyöräyttelyyn...
Huomenna on Helsingin Taidelukion avoimet ovet. Menen kaverini kanssa tutustumaan, kun pyrin kyseiseen paikkaan yhteishaussa. Jänskättää, kun niillä on pääsykokeet sitten joskus maaliskuussa. Haluaisin kovasti sinne :33 Mutta kuitenkin mietin haluanko sovittaa kuvataiteen kouluunkin, vai pitää sen vain ihan vapaa-ajalla, ja painottaa vaikka kieliin Itiksen lukiossa... Valinnan vaikeus @__@
Pölöti pölöti.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 16.01.2009 19:41
neo_shaman

Torkkeliin menossa? Voin suositella lämpimästi! Siellä oli kivaa, ja opettajakunnassa näyttää olevan vielä niitä legendaarisen hauskoja opettajiakin.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 1 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!