Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Yleiskeskustelu 2

Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #311
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 12.02.2009 09:23
No en minäkään sitä päässy kattomaan, eikä munkaan läppärillä pitäis mitään lapsilukkoja olla. Ellei tietty oo jo tehtaalla laitettu.. Mutta en kyllä ehkä usko menettäneeni ainakaan kovin paljoa.
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #312
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • • Muokkasi: Chrystalis
  • Lähetetty: 12.02.2009 11:00
Ei teillä mitään vilttereitä ole, ellette tupakoi... Kyseinen filu vain on taidettu siirtää, poistaa tai muuta vastaavaa hämärätoimintaa..

Muoks: Yhyy, läskeilin itselleni juuri ~700 kaloria...
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #313
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 12.02.2009 16:53
Ne joilla muistipeli ei toiminut, voinen todeta että lukekaa kama sutra, ajaa täysin saman asian.
Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #314
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 12.02.2009 21:56

Lainaus: BronzeRain

lukekaa kama sutra

No hyvä hyvä, sitten en menettänyt mitään, koska meiltä kaksi moista opusta löytyy hyllystä!
Kirjoittanut: mlrd (Aktiivi)
  • Lähetetty: 12.02.2009 22:47
Oottekos kuullu kummempaa...
Piti vaihtaa yksi hehkulamppu kahdeksi loisteputkipatteriksi...

kuinka ollakaan päädyin uusimaan koko alakerran kaapeloinnit seka valaistuksen, pistorasioita unohtamatta.
voi pyhä helvetti kun tuonne valuun on upotettu enemmän kuin tarpeeksi graniittia. kiviteriä kului viikon aikana noin 20, tukka on saunankin jälkeen vielä tasaisen harmaa.

nyt on työmaa siivottu... ja silti pari valoa tuntuu puuttuvan.
Kirjoittanut: Severana (Jäsen)
  • #316
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 12.02.2009 22:52

Lainaus: mlrd

Piti vaihtaa yksi hehkulamppu kahdeksi loisteputkipatteriksi...

kuinka ollakaan päädyin uusimaan koko alakerran kaapeloinnit seka valaistuksen, pistorasioita unohtamatta.

Tämähän kuulostaa ihan oman isäntäni remontoinnilta...kesällä se taas jatkuu, apua.
Kirjoittanut: Und3ad (Aktiivi)
  • Lähetetty: 14.02.2009 00:42
Hauskaa ystävänpäivää
heartioactive
Kirjoittanut: Malys_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.02.2009 00:48

Lainaus: Und3ad

Hauskaa ystävänpäivää


Soma kuvatus. Ja hyvää ystävänpäivää sinnekin ja kaikille muillekin tasapuolisesti.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 14.02.2009 13:42
Hyvää ystävänpäivää kaikille minultakin. Etenkin teille joiden kanssa olen tekemisissä myös kasvotusten.
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #320
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 14.02.2009 14:07
Hyvää ystävänpäivää, pikku äpäräni!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 5 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!